بهبود وضعیت زندگی کیشوندان به اجرای قانون مناطق آزاد بستگی دارد

کیش - ایرنا - امام جمعه اهل سنت کیش گفت: بهبود وضعیت زندگی کیشوندان و یا ماندگاری مشکلات آنان، به اجرای کامل قانون چگونگی مناطق آزاد بستگی دارد.

به گزارش ایرنا، شیخ مستطاب یعقوب شمس در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره اظهار داشت: برخی از کارشناسان و سرمایه گذاران مناطق آزاد تجاری معتقدند که تا کنون تنها از ۳۰ درصد ظرفیت قانون چگونگی مناطق آزاد تجاری استفاده شده و بقیه آن مغفول مانده است.

وی اضافه کرد: بارها در جلسات و برنامه های مختلف بر اجرای کامل این قانون تاکید شده و معتقدم که بهبود وضعیت زندگی کیشوندان به ویژه مردمان بومی و یا ماندگاری آنان در مشکلات به این مساله واستگی مستقیم دارد.

امام جمعه اهل سنت کیش یادآور شد: انتظار داریم در دولت سیزدهم تلاش گسترده ای از سوی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه ای اقتصادی برای اجرای کامل این قانون انجام شود تا مردمان ساکن و سرمایه گذاران این مناطق پس از سه دهه نتایج آن را به عینه لمس کنند.

وی با اشاره به اینکه اکنون به علت گرانی بیش از حدا جزیره کیش، کیشوندان با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند افزود: مسکن مهمترین چالش پیش روی ساکنان این جزیره است و انتظار می رود سازمان منطقه آزاد به عنوان نماینده دولت در این راستا گام های تاثیر گذاری بردارد.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha