امام جمعه تفت: مبارزه با فساد نباید در جامعه متوقف شود

یزد-ایرنا- امام جمعه تفت گفت: مبارزه با فساد نباید در جامعه متوقف شود ،مردم و مسئوولان وظیفه دارند تا در این زمینه اقدام کنند و به عنوان نمونه جلوی کوه خواری ها و زمین خواری ها را بگیرند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی محمد گلوردی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر تفت با گرامیداشت ۱۶ آذرماه، روز دانشجو افزود: دانشجویان باید سیاسی باشند ولی نباید سیاست زده باشند و آنها بیش از همه وظیفه مبارزه با فساد را دارند.

وی در روزجهانی معلولان( ۱۲ آدرماه)  را  گرامی داشت و ادامه داد: در شهرستان تفت هزار و ۲۰۰ نفر معلول زندگی می کنند باید مورد تکریم قرار گیرند و نباید با دید تحقیر یا ترحم به آنها نگاه شود.

خطیب جمعه تفت تصریح کرد: مسئولان در استخدام و به کارگیری معلولان همت کنند و از آنها در شغل هایی که متناسب با توانمندیشان است ،استفاده کنند.

وی به سفر آینده رییس جمهوری به یزد و حضور یکی از وزیران در تفت اشاره کرد و گفت: امیدواریم این سفر برای استان مبارک باشد و مسایلی  چون آب و تخریب زمین و باغ های این شهرستان مورد توجه ویژه مسوولان قرار گیرد.

در  هفت نقطه شهری و روستایی شهرستان تفت نمازجمعه اقامه می شود و مرکز این شهرستان ۵۰ هزار نفری در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

***  مطالبه‌گری رسالت اصلی دانشجویان باشد

امام‌جمعه مهریز گفت: مطالبه‌گری و آرمان‌خواهی در راستای تحقق اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی جزو رسالت های اصلی دانشجویان است که برای انجام آن باید تلاش کنند. 

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مرکز شهرستان به ۱۶ آذر روز دانشجو اشاره کرد و افزود: دانشگاهیان بدون جناح‌گرایی برای اجرا ی اهداف نظام و انقلاب اسلامی در صحنه حضوری فعال داشته باشند.

وی ادامه داد: روحیه انقلابی و استکبارستیزی جزو ویژگی‌های مهم دانشجویان است، باید این هدف مهم همواره به عنوان یک ارزش در دانشگاه‌ها برجسته شود.

امام‌جمعه مهریز اظهار کرد: نظام اسلامی همواره به دانشجویان با بصیرت و انقلابی نیاز دارد و باید زمینه حضور دانشگاهیان مومن و متخصص در عرصه‌های مختلف کشور فراهم شود.

محی‌الدینی به ۱۲ آذر روز جهانی معلولان هم اشاره کرد و گفت: مسئولان باید برای حل مسایل ،مشکل و پاسخگویی به مطالبه معلولان بیش از گذشته توجه و رسیدگی  کنند.

وی بیان کرد: مسئولان نباید هیچگاه از معلولان و تلاش برای رفع مشکل آنها  غفلت کنند این امر از جمله رسالت های ملی و انسانی است و قطعا خیران هم باید همراهی کنند.

خطیب جمعه مهریز به جنگ تمام‌عیار فرهنگی و نرم دشمنان علیه مردم و نسل جوان با بهره‌گیری از فضای مجازی اشاره کرد و گفت: باید از این فضا بر اساس مقررات به نفع مردم و کشور استفاده شود.

محی‌الدینی تصریح کرد: به رغم اهمیت موضوع فضای مجازی شاهد استفاده سوء از این بستر مهم هستیم که باید از آن به شدت پرهیز کرد و نباید عرصه جولان دشمنان قرار گیرد.

وی به اهمیت رعایت قانون در تمامی زمینه‌ها اشاره کرد و گفت: بی‌توجهی به قانون موجب ایجاد مشکل در کشور می‌شود و همه باید در بخش‌های مختلف برای رعایت قانون اقدام بگذارند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

*** شهید مدرس فردی نترس و قدرتمند بود

همچنین  امام جمعه بهاباد با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید از شهید آیت الله سید حسن مدرس الگو بگیرند، گفت: زیرا، این شهید به جز خدا از هیچ کس ترس و واهمه نداشت.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های نماز جمعه این هفته به دهم آذر سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس اشاره کرد و گفت: نمایندگان در تاریخ ۲۳ تیرماه سال ۱۳۷۲ با تصویب ماده واحده‌ای، روز ۱۰ آذر ماه، سالروز شهادت مجتهد مجاهد و سیاستمدار متعهد آیت الله مدرس را به عنوان روز مجلس نامگذاری کردند.

خطیب جمعه بهاباد با اشاره به اینکه شهید مدرس در برابر «استبداد»، «استعمار» و «قانون شکنی درباریان» ایستاد و از مجلس شورای ملی وقت به عنوان مرکز قدرت مردم دفاع کرد، افزود: امیدوارم نمایندگان مجلس سیره و روش این شهید والامقام را سرلوحه‌ فعالیت‌های خود قرار دهند.

ابراهیمی بشکانی  با بیان اینکه یکی از اصلی ‌ترین شاخصه‌های مدرس در کسوت نمایندگی، اهمیت به نقش و جایگاه مردم بود، گفت : مدرس همواره تصریح می‌کرد، ما ولی نیستیم، وکیل هستیم و باید نظر موکلین خود را بدانیم.

وی اظهار کرد: بی ‌تردید اگر نمایندگان مجلس، آیت‌الله مدرس را الگو قرار دهند، تمامی مرارت‌هایی که در راستای حل مشکل وجود دارد، آسان می‌شود چون این شهید با همه سختی‌هایی که وجود داشت ،عقب ‌نشینی نکرد و در راستای ظلم ‌ستیزی و حق ‌طلبی با رژیم منحوس پهلوی مبارزه کرد.

امام جمعه بهاباد در ادامه به دوازدهم آذر روز جهانی معلولان اشاره کرد و افزود: افرادی که دارای معلولیت هستند نیازی به ترّحم ندارند بلکه رفع مشکل این قشر نیازمند توجه مسئولان همه دستگاه هاست.

وی با بیان اینکه آدمی در خیلی از معلولیت ها به عنوان عارضه مقصر است، افزود: کسی که با معلولیت روبروست  نقض جسمی دارد و باید مسئولان نسبت به معلولان توجه جدی داشته باشند .

ابراهیمی بشکانی با تاکید بر توانمند سازی معلولان افزود: باید مسئولان نسبت به کارگیری آنها توجه کنند و قانون سه درصد استخدام معلولان در کشور اجرا شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی بهاباد فراهم کردن بستر مناسب برای اشتغال و کسب درآمد معلولان را از وظایف دستگاه ها و صنایع بیان کرد و گفت: تامین نیازها و هزینه های زندگی معلولان لازم است اما چه بهتر که آنها را به گونه ای حمایت کنیم که بتوانند خود در تامین این هزینه ها بکوشند و از استعدادهای خود به نحو مطلوب بهره ببرند.

مرکز شهرستان ۲۰ هزارنفری بهاباد درفاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهریزد قراردارد

  *** اصول قانون اساسی همه موارد را شامل می شود

امام جمعه ابرکوه با بیان اینکه امروز ۱۲ آذر سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی در سال ۱۳۵۸ است گفت:  قانون اساسی شامل  تمامی مسایل مختلف سیاسی - اجتماعی و نظام حکومتی است .  

به گزارش  ایرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم  حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر ابرکوه افزود: مقام معظم رهبری نگاهی متعالی به جایگاه قانون اساسی دارند و از آن به عنوان میثاق بزرگ ملّی و دینی و انقلابی ملّت یاد و عمل به آن را راه علاج اساسی دردهای کشور دانستند و تخلّف از آن را تخلّف از روال صحیح حرکت انقلابی جامعه می‌دانند . 
وی همچنین با بیان اینکه  ۱۲ آذر روز جهانی معلولان است اظهار کرد: معلولیت نتیجه اش کم توانی یا ناتوانی است پدیده‌ای است که با زندگی بشر گره خورده و این هشداری است تا همه بدانند که معلولیّت در کمینشان است و باید مراقب خود باشند . 
 وی تاکید کرد: مردم باید معلول را توانمند معنوی بدانند و آنها را مورد بی مهری قرار ندهند،  امّا وقتی به مسئولان می رسیم باز هم کوتاهی آنان را می بینیم .

به گفته خطیب جمعه ابرکوه وقتی قانون حمایت از معلولان در ۲۱ شهریور سال ۹۴ تقدیم مجلس شد بیش از ۲ سال طول کشید تا ۲۰ اسفند ۹۶ این قانون را به تصویب رساندند و در ۲۲ فروردین ۹۷ به تأیید شورای نگهبان رسید و به عنوان قانون حمایت از معلولان در اردیبهشت همان سال از سوی دولت برای اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ شد.

حسینی در ادامه گفت: امّا دریغ از این حمایت که سه سال و نیم از ابلاغ این قانون گذشت که تاکنون اجرا نشد، کدام بی‌مهری به معلولان از این دردناکتر که آقایانی که شعارشان تدبیر و امید بود، روزنه امید را به روی ضعیف‌ترین قشر آسیب دیده جامعه هم بستند، نمی دانم چرا در کشور ما قدرتی نیست کسانی را که در ادوار گذشته تاکنون قانون را دور زده اند ، آنان را از حاشیه امن خارج کند و به استیضاح بکشاند ؟

به گفته امام جمعه ابرکوه روزهای گذشته نمایندگان مجلس به سوّمین گزینه دولت برای وزارت آموزش و پرورش رأی اعتماد داد، امیدوارم آقای نوری بتواند این کشتی توفان زده را از دریای پر تلاطم آسیب ها گذرانده و به ساحل نجات برساند . 

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ابرکوه یادآور شد: آموزش و پرورش برخلاف دیدگاه مسئولان در دهه‌های پس از انقلاب تا کنون که عملاً نسبت به آن ساده انگاری داشته‌اند  بسیار مهم و پر مسئولیّت است  و تأثیر گذاری این مجموعه در کشور مورد غفلت قرار گرفت طوری که علاوه بر ظلم حقوقی و مادّی در بسیاری موارد مبتلا به مسئولان لایق و نالایق هم بود. 
 حسینی تصریح کرد: مسئولیت آموزش و پرورش را باید فردی کاردان، متعهد،متخصص ،پیگیر و توانمند و مسلّط بر زوایای اداری، علمی ،آموزشی و پرورشی و دارای روحیه قوی و مدیریّت انقلابی به عهده بگیرد نه اینکه بر مبنای حُب و بُغض و گرایش های رابطه ای کسی در مصدر کار قرار گیرد که سرانجامش ندامت و پشیمانی باشد . 
 وی افزود: وزیر ، مسئولان وزارتخانه، مدیران کُل و شهرستان ها باید دغدغه دین و دانش و نخبه پروری و علم آموزی و شخصیت سازی برای دانش آموزان داشته باشند، امیدوارم دولت سیزدهم تحوّل بخش وضع موجود باشد . 
حسینی اظهار کرد:  انتصاب جدید مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از سوی مقام معظم رهبری روزنه امید دیگری را در اوایل کار دولت سیزدهم به روی انقلابیّون گشود، گرچه این شورا وظیفه اش بزرگداشت شعایر انقلاب است و با هدف تبیین و عمق بخشی به شعارها و تبلیغ صادقانه شکل گرفته و مردمی بودن مناسبت‌ها را به تصویر کشید.

وی افزود: امّا به نظر می رسد بین آنچه که بوده و آنچه باید باشد فاصله زیاد هست ،لازم است اولاً مأموریت های تصریح شده از سوی مقام معظم رهبری در حکم انتصاب رییس جدید شورا به عنوان منشوری کوتاه و گویا عملی شود  و نسبت به سهم بودجه های کلانی که تاکنون هر سال گرفت و به استان ها و شهرستان ها ندادند از این پس تجدیدنظر شود .

وی در ادامه گفت: دور جدید مذاکره که در وین آغاز شد تیم جدید دستگاه دیپلماسی دولت سعی دارد چشم انداز ادامه گفت و گو را با محوریت لغو تحریم‌ها ترسیم کند . 
 به گفته وی تیم مذاکره‌کننده ایران توجّه  داشته باشد نماینده کشوری است که در عرصه های میدانی ، بین المللی ، محور جبهه مقاومت است که پس از هشت سال آمریکا را در غرب آسیا قدرتمندانه زمین  گیر کرد و خواب را بر محور شیطانی و مثلث عبری -عربی - غربی آشفته کرد  طوری که ایران را کابوسی برای خود می دانند .

وی ادامه داد: لذا باید هیات ایرانی هوشیارانه از منافع ملّی دفاع  کند و  تأکید ما بر این است که مذاکره هسته‌ای نیست بلکه برای لغو تحریم‌هاست  و تأکید بر این است که نه فقط اشتباه گذشته تکرار نشود بلکه غربی‌ها ، بهای بدقولی خود را هم باید بپردازند و بدانند ایران هیچگاه تسلیم زور و تحریم و تهدید و فشار نمی شود . 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha