دشمن تلاش کرد خواسته به حق مردم‌اصفهان‌را به آشوب تبدیل کند

کاشان - ایرنا- امام جمعه اردستان گفت: دشمن و مخالفان نظام اسلامی تلاش کردند خواسته به حق مردم اصفهان که جاری شدن آب در زاینده رود است را به آشوب و در گیری تبدیل کنند که این توطئه نقش برآب شد.


حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه نماز جمعه در مسجد موسی بن جعفر (ع) افزود: در هفته گذشته شاهد اعتراض مسالمت آمیز مردم اصفهان در خصوص مطالبه برحق خود که‌ حق آبه زاینده رود است بودیم، از طرفی عده ای معاند و آشوب طلب اقدام به خرابکاری و درگیری کردند که‌ با هوشیاری مسوولان، مردم وکشاورزان این‌ نقشه دشمن خنثی شد.
وی بابیان اینکه‌ این افراد وقتی از آن راه به نتیجه نرسیدند فراخوان دادند که‌ امروز در بستر زاینده رود نماز باران بخوانند تصریح کرد: اکنون این پرسش مطرح است آیاچنین نمازی درست و نتیجه بخش خواهد بود؟
خطیب جمعه اردستان در ادامه خاطرنشان کرد: زمان پهلوی که‌می خواستند ذوب آهن را تاسیس کنند باید فکر می کردند ممکن است یک روز آب این رودخانه کم‌شود و یا زمانی که فولاد مبارکه و دیگر صنایع آب بر ایجاد می شد، باید دست اندرکاران پیش بینی چنین مشکلی را می کردند که با تاسف مسوولان وقت دور اندیش نبودند و امروز نمی توان آب پشت سد را رها سازی کرد چرا که‌ آب شرب مردم در اولویت است.
حجت الاسلام دهشیری ازمسوولان استانی خواست که  واقعیت ها را به مردم بگویند و حق آبه کشاورزان را بپردازند و اجازه ندهند دشمن از آب گل آلود ماهی بگیرد.
وی در ادامه‌ به ۱۶آذر سالروز شهادت ۳ تن از دانشجویان‌ دانشگاه تهران که به سفر رییس جمهوری  وقت امریکا به کشور اعتراض داشتند اشاره کرد  و گفت: در این روز دژخیمان پهلوی دانشجویان اعتراض کننده را به گلوله بستند که این روز به نام دانشجو نامگذاری شد و آن را به این قشر تحصیل کرده تبریک می گوییم.
امام جمعه اردستان در ادامه به سفرهیات مذاکره کننده هسته ای به وین اشاره و افزود: کشورهای مذاکره کننده ۱+۴ با ایران دور جدید گفت وگو های خودرا آغار کرده اند که امیدواریم‌ این مذاکره ها به نتیجه مورد در خواست ایران برسد و مشکل تحریم ها برطرف شود.
حجت الاسلام دهشیری درپایان موضوع گرانی هارا مطرح و اظهار داشت: خوشبختانه دولت سیزدهم این موضوع را در اولویت کار خود قرارداده است ، تصمیم به کنترل قیمت ها گرفته، این کار را از شهرهای بزرگ آغاز کرده، باید شهرهای کوچک را در نظر داشته، کنترل ها ادامه دار باشد تا مردم شاهد کاهش قیمت هادر بازار باشند.
وی خطاب به کسبه شهرستان گفت: اکنون که‌مردم از نظر معیشت با مشکل مواجه هستند با رعایت انصاف عمل کنید و بدانید خدا برکار همه نظارت دارد وگرانفروشی نکنید تا شهروندان مجبور نشوند از دیگر شهرها خرید کنند.
شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha