توزیع روزانه ۵۵۰ تن تخم مرغ و ۱۲۰۰ تن مرغ گرم در تهران

تهران - ایرنا- مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران از توزیع روزانه ۵۴۰ تا ۵۵۰ تن تخم مرغ و ۱۲۰۰ تن مرغ گرم در استان تهران خبر داد

به گزارش روز جمعه ایرنا، ‌ «رضا سالمی» در گفت‌وگویی توزیع روزانه ۵۴۰ تا ۵۵۰ تن تخم مرغ را مازاد بر مصرف استان دانست و گفت: نیاز استان بین ۴۸۰ تا ۵۰۰ تن است اما با توجه به اینکه مشکلی در عرضه نداریم،  توزیع ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با توزیع گسترده این محصول، قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری کمتر از نرخ مصوب و ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان است، افزود: با توجه به مازاد تولید و کاهش قیمت به کمتر از نرخ مصوب، واردات را متوقف کردیم و درخواست ذخیره تولید داخل را داریم.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران همچنین از افزایش تامین مرغ گرم و توزیع روزانه این محصول بطور متوسط به بالای ۱۲۰۰ تن خبر داد و افزود:‌ البته ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن مرغ منجمد نیز عرضه می شود و مشکلی در خصوص تامین وجود ندارد.

وی قیمت هر کیلو مرغ منجمد را ۲۰ هزار تومان و مرغ گرم را ۳۱ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با افزایش جوجه ریزی و تولید مرغ، میزان عرضه از اول آذر افزایش پیدا کرده است.

سالمی با بیان اینکه واردات مرغ تا سقف ۱۲۵ هزار تن مجوز ادامه دارد،  درباره عرضه مرغ در ایام تعطیل نیز گفت: در ایام تعطیل عرضه ۸۰ تا ۱۰۰ تن مرغ در ۱۰ تا ۱۵ میدان اصلی ادامه دارد.

به گزارش ایرنا،  طرح فروش اینترنتی مرغ و تخم مرغ دولتی با قیمت مصوب از ۲۲ آبان از طریق سامانه اینترنتی بازرگام و به صورت پایلوت در تهران کلید خورد.  در این طرح، مرغ منجمد با قیمت مصوب کیلویی ۲۰ هزار تومان و تخم مرغ با نرخ مصوب شانه‌ای ۴۳ هزار تومان تعیین شد و با خرید اینترنتی درب منازل مناطق ۲۲ گانه تهران تحویل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha