معاون وزیر آموزش و پرورش: باید از ساخت مدارس چند طبقه خودداری شود

گناباد- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: باید تا جایی که امکان دارد از ساخت مدارس چند طبقه خودداری شود.

مهرالله رخشانی مهر روز جمعه پس از بازدید از طرحهای آموزش و پرورش گناباد در نشست جمع بندی سفر به این شهرستان خراسان رضوی افزود: در ساخت مدارس تا جایی که وسعت آنها اجازه می‌دهد باید حیاط‌های بزرگ در نظر گرفته شود زیرا بخش اعظم حضور و فعالیتهای پرورشی دانش آموزان در حیاط‌ مدارس انجام می‌شود و تا جایی که امکان دارد فضاهای آموزشی نباید بیشتر از ۲ طبقه ساخته شوند.

وی ادامه داد: در ساخت و توسعه و بازسازی مدارس باید به جانمایی و نور کافی برای کلاسهای درس توجه شود و طرحهایی که با مشارکت خیران در دست احداث هستند باید به صورت کامل و طبق تفاهمنامه با آنان و با افزایش نظارت مسوولان ذیربط تکمیل شوند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس باید به گونه ای احداث شوند که از مقاومت کافی برخوردار بوده و تا سالیان متمادی بدون هیچ مشکلی فعالیت آموزشی در آنها جریان یابد.

وی افزود: مدرسه سازی هیچ زمان تمام نمی شود و مانند یک جریان و متناسب با نیاز مناطق مختلف همواره در جریان است و باید با حفظ کرامت خیران بستر مشارکت آنان در احداث فضاهای آموزشی افزایش یابد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به وجود ۱۴ طرح نیمه تمام یا نیازمند بازسازی و مقاوم سازی در بخش آموزش و پرورش گناباد خواستار افزایش توجه مسوولان ذیربط به تامین اعتبار این بخش شد.

محمد صفایی دلویی گفت: با موافقت معاون اول رییس جمهوری و رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۲ مدرسه در روستاهای باغ آسیا و قاسم آباد گناباد و بجستان توسط این ستاد احداث می شوند.

حامد قربانی فرماندار گناباد هم با بیان اینکه ۴۰ درصد فضاهای آموزشی به ویژه در مناطق روستایی این شهرستان آسیب پذیر و نیازمند مقاوم سازی هستند و  یک مدرسه در یکی از روستاهای گناباد در کانکس دایر است، خواستار توجه بیشتر مسوولان ذیربط به تکمیل اعتبار بازسازی این طرحها و رفع این مشکل شد.

از مجموع ۱۷ هزار و ۶۱۴ دانش‌آموز که در ۹۱۱ کلاس و ۲۲۴ مدرسه مناطق شهری و روستایی شهرستان گناباد مشغول تحصیل می‌باشند، ۹ هزار و ۵۶۵ نفر در دوره ابتدایی، چهار هزار و ۷۹۶ نفر در دوره اول متوسطه و ۲ هزار و ۲۸۸ نفر در دوره دوم متوسطه هستند.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha