نیروی دریایی ارتش با اقتدار از مرزهای آبی کشور پاسداری می‌کند

ساری - ایرنا - فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت : سربازان رهبر معظم انقلاب اسلامی در نیروی دریایی ارتش، با اقتدار و صلابت از مرزهای آبی کشورمان پاسداری می‌کنند و به دشمنان اجازه کوچک‌ترین تحرک را نمی‌دهند.

به گزارش ایرنا، امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری در آیین سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه ساری، با بیان اینکه عظمت ایران اسلامی مرهون خون پاک شهداست، افزود: سربازان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سایه تلاش شبانه روزی و با همت متخصصان داخلی،  به پیشرفته ترین امکانات نظامی تجهیز شدند که این افتخار بزرگی برای ایران اسلامی است.

وی اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران چه در هشت سال دفاع مقدس با ایستادگی در برابر رژیم بعث عراق و چه در زمان حاضر با پاسداری کامل از مرزهای آبی کشورمان عزت و افتخار بزرگی را برای نظام به ارمغان آورده است.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج ، گفت:  بسیج یک فرهنگ است که اکنون در بین اقشار مختلف مردم از جمله سربازان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این تفکر و فرهنگ نهادینه شده است. 
فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به سخنان رهبری که فرمودند آب های بین المللی متعلق به تمام ملت هاست و همه باید از منافع آن استفاده کنند، گفت: جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از مرزهای آبی خود  به برخی از کشورها اجازه نمی دهد که منافع این نظام را با خطر  مواجه کنند.

وی افزود: جمهوری ایران در حالی با ۱۵  کشور همسایه است که از این تعداد با ۱۲ کشور مرز مشترک دریایی دارد و بیش از ۹۴ درصد حمل و نقل دریا از طریق دریا انجام می شود.

 دریادار دوم شفقت با بیان اینکه دشمن با بهانه قراردادن پرونده هسته ای و حقوق بشر با نظام اسلامی به علت ایستادگی در برابر نظام سلطه و آزادیخواهی دشمنی دیرینه دارد، گفت: جمهوری اسلامی به لحاظ دسترسی به منابع آبی از جایگاه بالایی در بین کشورهای منطقه برخوردار است.
وی با اشاره به هفتم آذر ماه سالروز عملیات غرورآفرین مروارید در آب های نیلگون خلیج فارس و نامگذاری آن به عنوان روز نیروی دریایی ، افزود : نیروی دریایی در طول تاریخ در راستای پاسداری از مرزهای آبی، از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده است.

 دریادار دوم شفقت گفت : نیروی دریایی با برخورداری از پیشرفته ترین امکانات هم اکنون علاوه بر پاسداری از مرز های آبی در اسکورت نفتکش ها نیز با موفقبت عمل کرده است و اکنون نیز ناوگروه ۷۹ در ورودی کانال سوئز در حال اسکورت نفتکش های جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به برخورداری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی از پیشرفته تجهیزات دفاعی افزود : ساخت و تعمیر زیردریایی، ساخت ناوشکن و  شناورهای موشک انداز بخش کوچکی از افتخارات نیروی دریایی کشورمان است.

او ادامه داد : نیروی دریایی ارتش با ساخت ناوشکن توانست بیش از ۴۵ هزار کیلومتر مسیر دریا را طی کند که موفقبت بزرگی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha