امام جمعه شاهرود: مطالبات به حق مردم در اولویت مسوولان قرار گیرد

شاهرود- ایرنا- امام جمعه شاهرود گفت: مسوولان پاسخ به خواسته‌های به حق مردم را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود در مسجد و حسینیه اعظم قلعه این شهر با تأکید بر ضرورت توجه به عوامل فریب دشمن، اظهار داشت: نباید مطالبه‌گری طوری عنوان شود که دشمنان ایران اسلامی سوء استفاده کنند، مانند اتفاقاتی که در اصفهان رخ داد که ابتدا خواسته‌های کشاورزان درست عنوان شد، اما پس از چند روز شاهد رخدادهایی بودیم که دیگر مطالبه کشاورزان نبود.

وی در بخش دیگر صحبت‌های خود به ترکیب شورای نگهبان اشاره و ابراز کرد: اعضای این شورا برای دوره‌های ۶ ساله انتخاب می‌شوند و در این جایگاه حساس باید تلاش شود خلاف قانون اساسی کاری انجام نشود. 

خطیب جمعه شاهرود همچنین به فرارسیدن روز جهانی معلولان اشاره و تصریح کرد: یکی از وظایف مهم مسوولان اجرای قانون سه درصد اشتغال معلولان در اداره ها است که هنوز به طور کامل اجرایی نشده است.

امینی با تأکید بر اینکه اجرای این قانون باید جدی گرفته شود، افزود: این حق نه به عنوان ترحم بلکه با افتخار و بدون منت باید برای معلولان درنظر گرفته‌شود.

وی همچنین در بخش دیگر صحبت های خود به مشروعیت بیمه اشاره کرد و گفت: بیمه در زندگی امروز یکی از واجبات به شمار می آید و مشروعیت آن از سوی بسیاری از فقیهان تأیید شده است.

امام جمعه شاهرود درباره نام‌گذاری ۱۶ آذر به عنوان روز دانشجو نیز یادآور شد: دانشجو به عنوان نسل فرهیخته باید آرمان‌گرایی و مطالبه‌گری را همراه با واقع بینی بیاموزد و بدون تهمت، توهین و تنش و با رعایت ادب خواسته‌ها را مطرح کند.

امینی با بیان اینکه دانشجویان از دهه ۳۰ به بعد قشری تأثیرگذار در جامعه به شمار می‌روند، تأکید کرد: امروز مهمترین مطالبات آنان باید پیشرفت علمی کشور باشد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha