امام جمعه بجنورد: استاندار جدید باید برای حل مشکلات دامداران تلاش کند

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: نماینده عالی دولت در استان که بتازگی انتخاب شده باید برای حل مشکلات دامداران و کمبود آب شرب تلاش کند زیرا این خطه اکنون با مشکل کم آبی و خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند.

حجت الاسلام رضا نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه مرکز خراسان شمالی اظهار داشت: استان از قبل هم مشکل آب داشته است اما امسال بیشتر شده است و باید در این خصوص تصمیم گیری شود.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۰۰ روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شود که این روستاها دامدار هستند و دام آن ها نیز با کمبود آب مواجه هستند .

وی گفت: اگر لازم است برای این روستا ها  چاه حفر شود و یا لوله کشی صورت گیرد زیرا ممکن است در سال های آینده بارندگی کم و این مشکلات بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به مشکلات دامداران اظهار داشت: مشکلات دامداران مختص خود آن ها نیست بلکه تمامی جامعه را در بر می‌گیرد و اگر هم اکنون دامدار دام مولد خود را به دلیل نبود نهادهای دامی به فروش برساند در آینده نمی تواند گوشت جامعه را تامین کند و مشکلات استان و کشور بیشتر می‌شود.

 حجت الاسلام نوری افزود:استاندار و مسوولان مربوطه نگاه ویژه ای به این قشر داشته باشند زیرا این گروه همواره همراه نظام جمهوری اسلامی بوده است اما امروز رسانه ندارد که حرف ها و مشکلات خود را به گوش مسوولین برسانند.

وی در ادامه گفت: هم اکنون دامداران از نبود نهاده های دامی و خشکسالی رنج می‌برند همچنین آن ها به تقسیم نهاده های دامی و تعاونی هایی که در این رابطه فعالیت دارند معترض هستند.

امام جمعه بجنورد گفت: همچنین دامداران از اینکه نهاده های دامی در بازار آزاد به فروش می رسد گلایه مند هستند و آن ها باید هزینه زیادی را متحمل شوند تا از دلالان نهاده های دامی خود را تامین کنند.

وی در ادامه سخنانش به مصرف بیش از اندازه صنایع استان از آب اشاره کرد و گفت: باید این مورد نیز مورد توجه مسوولین قرار گیرد و باید با برنامه ریزی دقیق و انتقال  پساب های شهری به این مجموعه ها تا از مصرف آب شرب در صنایع کاسته شود.

وی در ادامه به مناسبت های پیش رور از جمله روز تصویب قانون و روز دانشجو اشاره کرد و گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی کشور تلاش انقلابیون و شهدا و مردمانی که در آن زمان به خیابان ها آمدند باید مورد توجه تمامی ادارات، سازمان ها و مجموعه ها باشد.

وی افزود: قانون تضمین کننده امنیت جامعه و تمام کننده نزاع و اختلاف است.

وی گفت: هیچ یک از مسوولان و مردم به دنبال روش های غیر قانونی نباشند و باید تمامی آن ها پایبند قانون باشند و کسانی که تکلیفی دارند ناظر امین باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha