رقابت «آپارات» از آسیا تا آمریکای جنوبی

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «آپارات» به نویسندگی و کارگردانی حسن نجم آبادی به نوزدهمین جشنواره «میندانائو» فلیپین و سومین جشنواره «آلتر دو شاو» برزیل راه یافت.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «میندانائو» که در سال ۲۰۰۳ راه اندازی شد، یک جشنواره فیلم منطقه‌ای و مستقل در این کشور است، هدف اصلی این جشنواره حمایت از فیلمسازان میندانائو و مستقل جهان با تبلیغ و نمایش داستان‌های شگفت‌انگیز و جذاب فیلم‌های آنهاست.

جشنواره فیلم میندانائو که توسط بنیاد توسعه فیلم و تلویزیون میندانائو اداره می‌شود، با حمایت شورای توسعه فیلم فیلیپین (FDCP)، کمیسیون ملی فرهنگ و هنر (NCCA) و مداخله اوتیسم داوائو از ۶ تا ۱۳ دسامبر برابر با ۱۵ تا ۲۲ آذر ماه در جزیره میندانائو برگزار می‌شود.

جشنواره «آلتر دو شاو» نیز محل نمایش فرهنگ‌های بومی آمازون برزیل و جهان است، علاوه بر نمایش فیلم‌ها در جشنواره، پس از آن در تلویزیون بومی آمازون برزیل نیز به نمایش در می آیند.

همچنین در طول جشنواره ورکشاپ ها و سمینارهای آموزشی برگزار می‌شود که همراه با نمایش‌های موسیقی غنی آمازون است.

سومین دوره جشنواره آلتر دو شاو ۸ تا ۱۲ دسامبر برابر با ۱۷ تا ۲۱ آذر ماه در شهر سانتاری برزیل برگزار می‌شود.

مهدی قلی زاده، ابراهیم نجم آبادی، عماد محبی، ابوالفضل نجم آبادی، امیر نجم آبادی، امیرمحمد نجم آبادی، محمدرضا نجم آبادی، زری نجم آبادی و مهدی رضایی در فیلم کوتاه آپارات به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha