۱۲ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۰
کد خبرنگار: 3028
کد خبر: 84563872
۰ نفر

برچسب‌ها

توکیو برای میزبانی المپیک و پارالمپیک چقدر هزینه کرد؟

تهران- ایرنا- مجموع هزینه‌های توکیو برای میزبانی از المپیک و پارالمپیک تابستانی ۲۰۲۰ حدود ۱۵۰ میلیارد ین و معادل ۱.۳ میلیارد دلار بوده است.

به گزارش ایرنا، المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با یک سال تاخیر در تابستان امسال برگزار شد و بعد از گذشت چند ماه حالا شاهد انتشار ریز هزینه صورت گرفته توسط ژاپنی‌ها برای این ۲ رویداد مهم هستیم.

مجموع هزینه‌های توکیو برای میزبانی از المپیک و پارالمپیک تابستانی ۲۰۲۰ حدود ۱۵۰ میلیارد ین  و معادل ۱.۳ میلیارد دلار بوده است، هزینه‌ای کمتر از بودجه تعیین شده توسط دولت ژاپن.

به طور عمده کاهش هزینه‌های پرسنل به دلیل عدم حضور تماشاگران باعث شد تا هزینه میزبانی توکیو از المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ کمتر از بودجه تعیین شده باشد. در واقع ژاپن دیگر نیازی به استخدام پرسنل اضافه برای تب‌سنجی تماشاگران هنگام ورود به ورزشگاه‌ها نداشت. همچنین عدم حضور تماشاگران باعث کاهش هزینه‌های انرژی برای تهویه هوا در ورزشگاه‌ها شد.

بر اساس این گزارش، کاهش هزینه‌های میزبانی توکیو از المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ باعث شد تا خسارت ناشی از بازگرداندن پول بلیت‌های تماشاگران جبران شود. ژاپن پیش از قطعی شدن عدم حضور تماشاگران در این بازی‌ها ۷۹۵ میلیون دلار بلیت فروخته بود. خریداران نیز سپس پول‌های خود را پس گرفتند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha