توانمندسازی معلولان با همکاری دستگاه‌های اجرایی محقق می‌شود

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: توانمندسازی معلولان با مشارکت نهادهای تصمیم‌ساز و بخش‌‏های اجرایی و همراهی مردم و نهادهای انقلابی و جهادی در کنار سازمان بهزیستی، امکان‌پذیر می‌شود.

«فرزاد مخلص‌الائمه» در پیامی که جمعه همزمان با روز جهانی معلولان در اختیار ایرنا قرار گرفت، افزود: مناسبت‌های ملی و جهانی فرصتی مغتنم برای برجسته‌سازی مفاهیم و ارزش‌ها است و روز جهانی معلولان برای ارج نهادن به توانایی همنوعان و بازتعریف راهبردها در بهبود خدمات و اقدامات این قشر ضروری است.
وی در بخشی از این پیام عنوان کرده است: بازبینی در اقدامات انجام شده برای احیای حقوق معلولان و اصلاح نگرش عمومی و فرهنگ‌سازی مناسب در این راستا تسهیلگر امور این قشر است و همه باید دریابند که معلولیت ناتوانی نیست بلکه اثبات خواستن، توانستن است.
استاندار در بخش دیگری از این پیام افزوده است: شعار امسال روز جهانی معلولان «پیش به سوی دنیایی فراگیر، دسترس‌پذیر و پایدار بعد از بیماری کرونا با راهبری و مشارکت افراد دارای معلولیت»است که مسؤولیت سنگینی را به دوش متولیان و دستگاه‌های ذیربط گذاشته تا رسیدگی به موضوع معلولان را به‌صورت ویژه در دوران پساکرونا در کانون توجه قرار دهند.
۶۵ هزار مددجو در استان مرکزی از خدمات بهزیستی بهره‌مند می می‌شوند.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha