استاندار یزد : ویژگی مهم اصناف استان  اخلاق اسلامی و مردمداری است

یزد- ایرنا- استاندار یزد با اشاره به نقش صاحبان مختلف صنوف در فعالیت های اقتصادی و تامین نیازهای شهروندان گفت: اصناف استان از نظر دینداری، اخلاق و مردمداری در کشور مشهور هستند و این حقیقتی انکارناپذیر است.

به گزارش ایرنا، مهران فاطمی روز جمعه در نشست مشترک با نمایندگان ، رییسان اتحادیه ها و تشکل های صنفی استان، افزود: جایگاه اصناف در انقلاب و نهضت امام خمینی (ره) بی بدیل است و انقلاب اسلامی بدون حضور بازاریان، اصناف و همکاری آنها به بار نمی نشست و پیروز نمی شد.

وی ادامه داد: در بحران های طبیعی و شیوع ویروس کرونا در اوایل اسفندماه ۱۳۹۸ نیز اصناف نقش تعیین کننده ای در حمایت از اقشار مختلف خصوصا نیازمندان داشتند و بیش از دیگران برای کمک رسانی به مردم وارد صحنه  شدند و در قالب سبدهای معیشتی کمکی زیادی کردند.

به گفته استاندار یزد با همه مشکل و تداوم تحریم های ظالمانه استکبارجهانی علیه نظام و انقلاب ، جمهوری اسلامی با تمامی توان به ایستادگی و مقاومت خود در عرصه داخلی، منطقه ای و  بین المللی ادامه داد و چنین مقاومتی بدون همراهی اصناف امکان پذیر نبود و این تعریف نیست بلکه به عنوان نقطه قوت در تاریخ این ملت ماندگار خواهد ماند. 

استاندار : ویژگی مهم اصناف یزد اخلاق اسلامی و مردمداری است

فاطمی اظهارکرد: در بازار ایران برند ،یزد همچنان معروف است و مردم اطمینان زیادی به کالاهای تولید استان دارند ، باید اخلاق اسلامی و مردمداری یزدی ها در بازار برای نسل آینده به عنوان الگویی تبیین و ماندگار به عنوان یک سبک اقتصادی برای کشور معرفی شود. 

استاندار یزد در بخشی از سخنان خود در پاسخ به درخواست ها و مشکل مطرح شده در این نشست از سوی اصناف ، گفت: برخی مشکل خارج از اختیار استان و ملی است اما نباید به این دلیل از رفع آن شانه خالی کرد و امکان پیگیری در کشور وجود دارد .

فاطمی ادامه داد: بخشی از مشکل  مربوط به استان و قابل حل است ،لذا با تشکیل جلسه های مداوم و با حضور نمایندگان اصناف و حضور مدیران دستگاه های مرتبط رسیدگی و نسبت به رفع مشکل اقدام می شود. 

وی اظهارکرد: به دلیل ارتباط مداوم با مردم و اینکه اصناف از خود مردم هستند لذا با همه مشکل جامعه فارغ از سلایق و بحث های سیاسی آشنا هستند و از زبان آنها می توانیم از مشکل جامعه  مطلع شویم و حسن چنین نشست هایی برگزار این نوع جلسه هاست.

استاندار یزد، پیشگیری از شیوع کرونا و مهار تورم به عنوان ۲ اولویت مهم مدیریت استان و دولت در کشور یادکرد و از  اصناف خواست ،در  مقابله با کرونا و تشویق مردم به ادامه و تکمیل چرخه واکسیناسیون تلاش کنند و  با همراهی و همکاری دولت برای کنترل تورم همچون گذشته یاری رسان دولت  سیزدهم باشند  چون دولت برآمده و حمایت شده آنهاست.

در این نشست ۱۰ نفر از نمایندگان و رییسان اتحادیه های صنفی استان یزد درخواست های خود را مطرح کردند و تصمیم هایی برای رفع مشکل آنها اتخاذ شد. 

بنابر اعلام سازمان صنعت، معدن و تجار (صمت) یزد  حدود ۷۳ هزار واحد صنفی با متوسط اشتغالزایی ۲.۵ نفر در استان فعالیت دارد.

یزد یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر  جمعیت  دارد که  ۸۷  درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha