نشست کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز شد

وین – ایرنا – نشست کمیسیون مشترک برجام دقایقی پیش با حضور روسای هیات‌های مذاکره کننده عضو این توافق برای جمع بندی مذاکرات هفته گذشته، در هتل کوبورگ وین آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، این نشست در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه ایران و گروه ۱+۴، به ریاست علی باقری کنی مذاکره ارشد ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار می‌شود. علی باقری کنی که شنبه گذشته وارد وین شد، ریاست هیات ایرانی را برعهده دارد.

نشست امروز کمیسیون مشترک برجام به درخواست طرف‌های اروپایی تشکیل شده است. آن‌ها خواستار بررسی متون پیشنهادی ایران در پایتخت‌ها هستند.

ایران چهارشنبه شب متن پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع لغو تحریم‌های ظالمانه و مسائل هسته‌ای به طرف‌های مقابل ارائه داد. علی باقری کنی صبح پنجشنبه به خبرنگاران گفت که اگر طرف‌های مقابل برای استمرار گفت‌وگوها آماده باشند،‌جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی در این زمینه ندارد.

وی ساعاتی پیش برای آخرین هماهنگی‌ها در خصوص برگزاری نشست امروز با انریکه مورا دیدار کرد. مورا به نمایندگی از جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام در جلسه امروز حضور دارد.

پیشتر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان فضای مذاکرات کنونی در وین را مثبت ارزیابی کردند. بورل مذاکرات وین را مهم خواند و گفت: به مورا تاکید کرده‌ام که در ارتباط سازنده و فعال با مذاکره کننده ارشد ایرانی و همه هیات‌ها برای رسیدن به توافق تلاش کند.

حسین امیرعبداللهیان هم با تشکر از تلاش‌های مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همکاران وی، روند مذاکرات را در مجموع خوب اما کند دانست و گفت: هیات ایرانی با حسن نیت، اختیارات لازم و ابتکارات دست یافتنی و رو به جلو، به شکلی فعال در میز مذاکرات حضور دارد.  

وزیر امور خارجه تاکید کرد: در هر مذاکره و اقدامی پایان دادن کامل به تحریم‌های ناقض برجام هدف مشارکت ماست.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha