فوتی های ناشی از کرونا در سردشت به ۱۵۷ نفر رسید

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۵۷ نفر در این شهرستان جان خود را بر اثر این بیماری ازدست داده اند.

داود آتشی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع کل فوتی های کرونای سردشت، ۱۲۶ نفر با نتیجه قطعی تست مثبت و ۳۱ مورد هم با نتیجه تست منفی در سردشت بوده است.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون بیش از ۲۲ هزار مورد نمونه گیری شامل هزار و ۸۰۰ نمونه گیری از بستری شدگان، ۲۰ هزار نمونه گیری سرپایی و ۱۰ هزار تست سریع انجام شده که ماحصل آن بالای ۱۲ هزار نمونه مثبت شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان سردشت با بیان اینکه هم اکنون ۱۱ نفر در بخش کرونا بیمارستان این شهرستان بستری هستند، گفت: مشارکت و همراهی شهروندان موجب شده آمار بستری شدگان بخش کرونای بیمارستان این شهرستان نسبت به هفته‌ گذشته به نصف کاهش پیدا کند.

آتشی بیان کرد: با تلاش کادر درمانی و همچنین همراهی مردم روند کاهشی ابتلا و بستری های بخش کرونا تداوم داشته و هم اکنون این شهرستان به حالت زرد تغییر وضعیت یافته است.

وی با تاکید بر اینکه عادی انگاری در شرایط فعلی نیز می‌تواند خطرناک باشد، اضافه کرد: انتظار می‌رود این وضعیت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مشارکت مردم همچنان تداوم داشته باشد.

وی اظهار داشت: در شرایط فعلی تنها راهی که می‌توان از طریق آن بر بیماری به صورت کامل غلبه و از ابتلا به آن جلوگیری کرد، استقبال حداکثری از واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول پیشگیرانه است.

به گزارش ایرنا، اشنویه و پیرانشهر تنها شهرهای آذربایجان غربی هستند که هم اکنون در وضعیت نارنجی مقابله با کرونا قرار دارند.

شهرستان مرزی سردشت با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha