۱۲ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۳۳
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84563842
۰ نفر

برچسب‌ها

بسیج در خلخال درمانگاه تخصصی می‌سازد

اردبیل - ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال گفت: مقدمات احداث درمانگاه بسیج در منطقه قاضیلر خلخال فراهم شده و با رفع مشکل واگذاری زمین عملیات اجرایی این پروژه بهداشتی و درمانی شروع می‌شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا ، سرهنگ جهانبخش عطایی افزود:  با احداث درمانگاه بسیج  زمینه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آحاد مختلف جامعه بویژه خدمات رایگان درمانی به قشر محروم و آسیب‌پذیر در این محل فراهم خواهد شد.

وی با قدردانی از حسن توجه استاندار اردبیل به حل مشکل زمین این درمانگاه و واگذاری زمین مدرسه تخریب شده خاقانی برای این منظور بیان کرد: در حالی که هزینه ساخت و تجهیز درمانگاه بسیج این شهرستان در سال ۹۴  ۱۸۰ میلیارد ریال برآورد شده بود با طولانی شدن زمان تحویل زمین درمانگاه و تاخیر ۶ ساله این هزینه هم اکنون به ۶۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

مسعود یگانه سرپرست فرمانداری خلخال نیز گفت: در حال حاضر این شهر فاقد درمانگاه شبانه‌روزی است و با توجه به مراجعه مردم به تنها بیمارستان خلخال راه‌اندازی درمانگاه بسیجیان در این شهر ضرورت دارد و فرمانداری آماده هرگونه همکاری جهت اجرای این پروژه است.

به گزارش ایرنا، سید حامد عاملی روز پنجشنبه در بازدید از این پروژه گفت: زمین مورد نظر که در مالکیت شهرداری خلخال است به بسیج این شهرستان واگذار و آموزش وپرورش نیز که اعیانی زمین در قالب یک باب ساختمان فرسوده مدرسه خاقانی در اختیار آن بوده حق هیچکونه  مانعی در مقابل اجرای این طرح عام المنفعه نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیشنهاد احداث درمانگاه بسیج از ۶ سال پیش در شهر خلخال به علت عدم همکاری آموزش و پرورش در واگذاری اعیانی زمین شهرداری به تاخیر افتاده است، اظهار کرد: با رفع مشکل  زمین، عملیات اجرایی این پروژه بزودی از سوی موسسه خدمات درمان بسیجیان در این شهر آغاز خواهد شد.

استاندار اردبیل بیان کرد:با توجه به وجود دانشکده علوم پزشکی مستقل در خلخال،ایجاد و راه‌اندازی درمانگاه بسیجیان در این شهرستان، مسایل و مشکلات مربوط به تامین نیروی انسانی و پرشکان متخصص به مراتب کمتر از سایر مناطق محروم خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha