مهدی: قبل از دربی صحبت از جریمه نکنیم تا تیم‌ها راحت باشند

تهران- ایرنا- مسوول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره نشست خبری شهرآورد، گفت: قبل از دربی صحبت از جریمه نکنیم تا تیم‌ها راحت باشند؛ اگر باشگاه‌ها هم طبق آئین‌نامه مجوزی در مورد نشست خبری داشته باشند باید درخواست خود را  زودتر از موعد مقرر ارائه بدهند تا در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

به گزارش ایرنا، سهیل مهدی در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی ورزشگاه درباره برگزاری دربی و شرایط آب و هوایی خاص این روزهای پایتخت، اظهار داشت: در خصوص مسائلی که فرا دست فوتبال است تابع سازمان‌های بالادستی هستیم. در این مورد هم دستگاه‌های مختلف صاحب‌نظر هستند اما در جلسه‌ای که قبل از شروع لیگ در استانداری داشتیم خواهش کردیم اگر آلودگی هوا در شهرها به سطحی برسد که باید در مورد آن تصمیم‌گیری شود به میزان آلودگی هوا در مناطق مختلف شهر نگاه کنند. طبیعی است وضعیت آلودگی در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران با یکدیگر متفاوت است و باید موضوع را منطقه‌ای دید. در نهایت قرار شد اگر امکان برگزاری مسابقه وجود دارد و پیک آلودگی چندان بالا نیست اجازه برگزاری بازی را بدهند. درباره این موضوع می‌توان درصد تماشاگر را کاهش داد، رده سنی هواداران را در نظر گرفت یا در صورت امکان مسابقه را بدون تماشاگر برگزار کرد. مسابقات ما نیازمندِ روی برنامه پیش رفتن است زیرا باید برای سال آینده به وضعیت نرمال و معمولی برگزاری لیگ بازگردیم.

وی درباره محل برگزاری نشست خبری دیدار شهرآورد و امکان عدم حضور فرهاد مجیدی در صورت میزبانی سازمان لیگ از نشست خاطرنشان کرد: ضمن احترام به درخواست باشگاه استقلال امروز(جمعه) در خدمت هر ۲ باشگاه در سازمان لیگ هستیم و هر ۲ نشست در سازمان لیگ برگزار می‌شود. این مسائل روال قانونی خودش را دارد. اجازه بدهید قبل از دربی صحبت از جریمه نکنیم تا تیم‌ها راحت باشند. اگر باشگاه‌ها هم طبق آئین‌نامه مجوزی در مورد نشست خبری داشته باشند باید درخواست خود را  زودتر از موعد مقرر ارائه بدهند تا در این خصوص تصمیم‌گیری شود. در شرایط فورس‌ماژور نمی‌توان خارج از برنامه تصمیم‌گیری کرد و سازمان لیگ روال کار خود را انجام می‌دهد.

مسوول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره دلیل بدون تماشاگر برگزار شدن دربی گفت:‌ طبق تصمیم‌گیری دستگاه‌های ذی‌ربط، ۲ بازی در قالب آزمایشی و پایلوت با حضور تماشاگر برگزار و نقاط ضعف و قوت این قضیه هم استخراج شد. خودم در بیش از چهار جلسه سه ساعته شرکت کردم و نمی‌دانم سایر دوستان در این خصوص چند جلسه داشتند. فوتبال در سراسر کشور گسترش دارد و باید دستورالعملی استخراج کنیم تا بنا بر زیرساخت ورزشگاه‌ها حضور هواداران را ورزشگاه‌های کل کشور را داشته باشیم. تماشاگران باید در بحث استقرار روی سکوها مساعدت لازم را داشته باشند. آنها باید رفتاری که در جامعه دارند روی سکوها هم رعایت کنند زیرا سکوها همان جامعه ما است و فرقی بین آنها وجود ندارد. شدیدترین پروتکل‌ها را در بحث کنترل کرونا در ۲ سال گذشته با تیم‌ها داشته‌ایم و آنها هم همکاری کامل و مساعدت لازم را انجام دادند اما سکوها هم مانند زندگی روزمره و اجتماعی خود ما است. همشهریان و هموطنان عزیز باید این مسائل را رعایت کنند.

وی همچنین در ادامه افزود: موضوع بعدی بحث سامانه مدیریت بهداشت است که تزریق ۲ دوز واکسن را بررسی می‌کند. خوشبختانه این موضوع عملیاتی شد و اکنون امکان بررسی تزریق ۲ دوز واکسن در این سامانه وجود دارد. با تمام این مسائل حضور تماشاگران در ورزشگاه به بازی دربی نرسید اما اگر خیلی زود این ابلاغیه صادر شود، می‌توانیم حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها را داشته باشیم.

مهدی درباره بحث تبلیغات محیطی و حواشی اخیرش اذعان داشت:‌ همکاران من در کمیته اقتصادی سازمان لیگ تصمیم‌گیرنده هستند و با ریز جزئیات به عنوان برگزار کننده بازی آشنا نیستم. در بحث تبلیغات محیطی باید تضمین‌های لازم اخذ شود. طبق اطلاعاتی که من دارم قرار بود تضامینی رد و بدل شود اما تا این لحظه این موضوع عملیاتی نشده است. اگر توافقات بین باشگاه استقلال  و سازمان  لیگ در این فاصله محقق شود باید این اتفاق بیفتد در غیر اینصورت به مشکلات ثانیه و دقیقه  آخری می‌خوریم. من هم اعتقاد دارم تکرار چنین اتفاقاتی زیبنده فوتبال کشورمان نیست.

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران طی روزهای شنبه و یکشنبه برگزار خواهد شد و در حساس‌ترین دیدار فردا از ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی شاهد برگزاری نود و هفتمین شهرآورد پایتخت بین استقلال و پرسپولیس هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha