رئیس پلیس راه استان سمنان: مردم از سفرهای غیرضروری بپرهیزند

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: همه جاده‌های این استان لغزنده است و مردم تا حد امکان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

به‌ گزارش ایرنا، سرهنگ تقی کبیری روز جمعه با بیان لغزندگی تمامی جاده های استان، به رسانه ها اظهار داشت: مردم از سفرهای غیرضروری به خصوص در شب‌ها بپرهیزند و در صورت الزام به سفر، رعایت فاصله طولی، نکات ایمنی وسیله نقلیه، به همراه داشتن سوخت کافی و وسایل گرمایشی مطمئن را مد نظر داشته باشند.

کبیری اظهار داشت: به همراه داشتن زنجیرچرخ در جاده های استان سمنان الزامی است. 

وی ادامه داد: در محورهای شهمیرزاد و گردنه خوش ییلاق محدوده توسکستان بارش برف گزارش شده است و به علت شرایط بارندگی، از تردد کشنده‌ها و تریلی‌هایی بیش از پنج محور در استان سمنان جلوگیری می‌ شود. 

کبیری تصریح کرد: رانندگان در صورت اعلام انسداد مسیرها با ماموران پلیس راه همکاری لازم را داشته باشند.

هواشناسی برای روزهای پنجشنبه تا شنبه هشدار نارنجی همراه کولاک، باد شدید و بارش باران و برف اعلام کرد و احتمال اختلال در ترددها در محورهای مواصلاتی از دیگر هشدارهای هواشناسی سمنان بود. 

به گزارش ایرنا، کل راه‌های حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۸۱۶ کیلومتر آزادراه و بزرگراه است.

 ۱۱ پاسگاه پلیس راه در جاده‌های استان مستقر است و ۳۰ کیلومتر آزادراه، ۶۶۰ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۶ راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی و ۲۱۳۷ راه روستای در استان وجود دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha