بیش از هفت هزار میلیارد ریال برای تکمیل راه خلخال به منجیل نیاز است

اردبیل_ ایرنا_ مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت:برای تکمیل وبهره‌برداری از جاده خلخال به منجیل بیش از هفت هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

محبوب حیدری روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: این پروژه راه‌سازی یکی از پروژه‌های سخت و هزینه‌بر در منطقه جنوب استان است و با تکمیل و بهره‌برداری آن امکان دسترسی شهروندان مردم اردبیلی به استان گیلان با استفاده از یک راه ایمن وعاری از گردنه‌های برف‌گیر فراهم خواهد شد.

وی بیان کرد: از مجموع 52 کیلومتر طول مسیر 42 کیلومتر در داخل حوزه استحفاظی استان اردبیل واقع شده و هم‌اکنون در قالب قطعه 2 در حال اجرا است.

حیدری اظهار کرد: قطعه دوم این راه به طول 24/5 کیلومتر که عملیات اجرایی آن از سالها پیش آغاز شده هم اکنون در حال اجرا می‌باشد و در سال جاری در مجموع 520 میلیارد ریال اعتبار برای ادامه و تکمیل این قطعه منظور شده و تا به امروز 110 میلیارد ریال از 140 میلیارد ریال ردیف اعتبارات ملی این پروژه  تخصیص یافته و به عنوان مطالبات به پیمانکار طرح پرداخت شده است.

او اضافه کرد: قطعه یک پروژه احداث راه اصلی خلخال - منجیل نیز به طول 17/5 کیلومتر با برآورد اولیه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اواخر تابستان امسال به پیمانکار واگذار شده و هنوز ریالی از هزار میلیارد ریال فاینانس بانک مرکزی به این پروژه پرداخت نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: از مجموع 300 میلیارد ریال اعتبار منظور شده از محل اعتبارات توازن نیز هنور اعتباری به این قطعه تخصیص نیافته و  میزان ریالی اعتبار 80 میلیارد ریالی منظور شده از محل اعتبارات جهش تولید به این پروژه در سال جاری نیز تاکنون صفر است.

وی با بیان اینکه با طولانی شدن زمان اجرای پروژه‌های راه‌سازی میزان هزینه‌های تمام شده پروژه‌ها نیز بمراتب و متناسب با تورم بازار افزایش پیدا می‌کند، افزود: در حال حاضر برای تکمیل قطعات اول و دوم این پروژه به طول 42 کیلومتر در داخل حوزه استحفاظی استان اردبیل هفت هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

به گفته وی، احداث راه خلخال - منجیل ، شهرستان خلخال را از بن‌بست گردشگری و اقتصادی خارج می‌کند و مسافران برای حضور در استان این مسیر را به عنوان امن‌ترین و بهترین مسیر انتخاب خواهند کرد که در این شرایط برای اقتصاد شهرستان خلخال بویژه بخش شاهرود نقش مهمی خواهد داشت.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان‌شرقی واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha