میانگین بارش در چهارمحال وبختیاری به ۷۶ میلیمتر رسید

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: در پی بارش شبانه‌روز گذشته، میانگین بارش در استان به ۷۶ میلیمتر رسید که کوهرنگ با ۲۵ میلمتر بیشترین بارش سامانه اخیر را بین ایستگاه‌های استان به خود اختصاص داده است.

مهرداد چراغپور روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین این سامانه در شهرکرد پنج میلیمتر، بروجن۲.۹ میلیمتر، لردگان سه میلیمتر، اردل ۷.۴میلیمتر، فارسان ۸.۱ میلیمتر، سامان ۳.۵ میلیمتر، بن چهار میلیمتر، شلمزار ۹.۷ میلیمتر، سورشجان ۷.۳ میلیمتر، فرخشهر ۱.۹ میلیمتر، ایلبیگی ۴.۹ میلیمتر، مالخلیفه ۷.۳ میلیمتر، بلداجی ۵.۵ میلیمتر ، دوآب صمصامی ۱۴.۶ میلیمتر و آلونی سه میلیمتر به همراه داشت.

وی اظهارداشت: میانگین بارش سال آبی جاری در چهارمحال و بختیاری به ۷۶ میلیمتر رسید که  این بارش در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۸ درصد کاهش و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلند مدت ۲۸ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه بارش اخیر باران در استان و در شهرستان کوهرنگ تگرگ بود، گفت: بارش‌ها از منطقه خارج شد و برای روزهای جمعه و شنبه کاهش دما را دنبال خواهد داشت.

به گفته وی، میزان بارش در مقایسه با میانگین بلند مدت در شهرکرد ۳۵درصد، کوهرنگ ۴۷ درصد، بلداجی ۳۰درصد ،فرخشهر ۵۳درصد، فارسان ۴۲ درصد، اردل ۳۸درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
۹۶.۱ درصد مساحت چهارمحال و بختیاری درگیر خشکسالی است و این موضوع بر افت ذخایر آب زیرزمینی این استان به شدت تاثیر گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha