۱۲ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۴
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84563795
۱ نفر

برچسب‌ها

رویترز:امروز آخرین روز دور جدید مذاکرات وین است

تهران- ایرنا- یک دیپلمات اروپایی به خبرگزاری رویترز گفت که امروز آخرین روز دور جدید مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی در وین است.

لارنس نورمن خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال  همچنین گزارش داد که امروز کمیسیون مشترکی برگزار می‌شود و سپس هیات‌ها برای چند روز آینده به پایتخت کشورشان بازمی‌گردند.

به گفته این روزنامه نگار آمریکایی، امید است در اوایل هفته آینده مذاکرات وین از سر گرفته شود.

پس از تحویل متن پیشنهادی ایران به گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا، احتمال برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام برای امروز جمعه (۱۲ آذر) وجود داشت. گزارش‌ها حاکی از آن بود که این نشست به درخواست طرف اروپایی برای بازگشت به پایتخت‌ها و بررسی متن پیشنهادی ایران مطرح شده است.
دیروز (پنجشنبه) در دو نوبت صبح و عصر دیدارهایی میان علی باقری رئیس هیأت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران با انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی و رؤسای سه هیات اروپایی انجام گرفت.
همچنین کارگروه‌های رفع تحریم و موضوع های هسته‌ای نیز عصر پنجشنبه  با حضور هیات‌های کارشناسی ایران و ۱+۴ تشکیل جلسه دادند. در این جلسات در خصوص متون و پیشنهادات مطرح‌شده از جانب ایران گفت‌وگو انجام گرفت.
علاوه بر این، دیدار دوجانبه‌ای نیز میان باقری و رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار شد. در این دیدار رئیس هیأت مذاکره‌کننده ایران ضمن تأکید بر ادامه همکاری فنی جمهوری اسلامی ایران با آژانس، ایفای نقش مثبت و سازنده این نهاد را خواستار شد.   
باقری پس از این دیدار در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: با رافائل گروسی گفت‌وگوهای مثمر ثمری با هدف تداوم همکاری‌های فنی میان ایران و آژانس داشتم. 
وی افزود: تاکید کردم که ایران مصمم است که به مشارکت فعالانه و مثبت در گفت‌وگوها در وین ادامه دهد و آژانس می‌تواند نقش فنی مثبتی ایفا کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha