معاون وزیر آموزش و پرورش: ۱۹.۵ درصد مدارس کشور نیازمند مقاوم سازی است

گناباد- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: ۱۹.۵ درصد فضاهای آموزشی در استانهای مختلف نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی هستند.

مهرالله رخشانی مهر روز جمعه در حاشیه بازدید از طرحهای نیمه تمام و در دست ساخت آموزش و پرورش گناباد طی گفتگو با خبرنگاران افزود: از این میان هفت درصد فضاهای آموزشی به دلیل فرسودگی نیازمند تخریب هستند که با همراهی خیران دوباره احداث و بازسازی می شوند.

وی ادامه داد: ۲۵ هزار کلاس درس در کشور در حال ساخت است که بخشی از آنها با منابع دولتی و بخشی با مشارکت خیران ساخته می‌شوند. 

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت سیزدهم در سالجاری ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای احداث و بازسازی فضاهای آموزشی کشور هزینه می کند و سال گذشته هم همین میزان تخصیص یافته بود.

وی افزود: در لایحه بودجه سال آینده اعتبار ساخت و بازسازی فضاهای آموزشی به ۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش می یابد و بیشترین رویکرد وزارت آموزش و پرورش جلب مشارکت خیران در اجرای طرحها است.

رخشانی مهر تکمیل طرحهای نیمه تمام را اولویت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ذکر کرد و ادامه داد: طرح‌های بسیار از محل منابع ملی و مشارکت خیران آغاز شده که با تخصیص اعتبار لازم برای سرعت بخشی در تکمیل آنها تلاش می شود.

وی گفت: از مجموع ۱۴ هزار و ۷۰۰ کلاس درس که در ابتدای سال تحصیلی جاری تحویل آموزش و پرورش داده شد بالغ بر هفت هزار کلاس با مشارکت خیران احداث شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برای جلب مشارکت مردم در احداث و بازسازی فضاهای آموزشی طرح آجر به آجر را در دست اجرا دارد که در این راستا افراد متقاضی می توانند با مبالغ مختلف حتی ۱۰۰ هزار و ۲۰۰ هزار ریال در این زمینه مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به وجود بیش از پنج هزار کلاس درس در حال ساخت در استان خراسان رضوی طی چهار سال گذشته ادامه داد: پارسال هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و امسال هم همین رقم برای تکمیل این طرحها تخصیص یافته است.

از مجموع ۱۷ هزار و ۶۱۴ دانش‌آموز که در ۹۱۱ کلاس و ۲۲۴ مدرسه مناطق شهری و روستایی شهرستان گناباد مشغول تحصیل می‌باشند، ۹ هزار و ۵۶۵ نفر در دوره ابتدایی، چهار هزار و ۷۹۶ نفر در دوره اول متوسطه و ۲ هزار و ۲۸۸ نفر در دوره دوم متوسطه هستند.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha