وزیر فرهنگ: اعتبار موردنیاز سه پروژه فرهنگی همدان تامین می شود

همدان - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که اعتبارات مورد نیاز برای اجرا و تکمیل سه پروژه فرهنگی همدان شامل موزه هنرهای معاصر، پردیس سینمایی و تالار فرهنگی تامین و پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا، «محمدمهدی اسماعیلی» روز جمعه در جریان بازدید از روند اجرای پروژه های فرهنگی، هنری شهر همدان که با حضور استاندار و نماینده مردم شهرستان برگزار شد، افزود: پروژه تالار مرکزی شهر همدان را می توان با تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان تکمیل کرد.

وی اظهار داشت: چنانچه این طرح هشت تا ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد می توان اعتبار مورد نیاز برای اجرا و تکمیل آن را تامین و تزریق کرد.

وزیر فرهنگ ارشاد و اسلامی گفت: اعتبار مورد نیاز این طرح ها را می توان از محل جدول ۱۸ تامین کرد که البته باید روند اجرای کار تسریع شود. 

اسماعیلی افزود: تپه مصلای شهر همدان به علت وجود کتابخانه، تالار مرکزی، موزه هنرهای معاصر و مصلای نماز جمعه می تواند به یک مجموعه بزرگ و ویژه فرهنگی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح جمعه در جریان سفر به همدان از روند اجرا و پیشرفت فیزیکی پروژه «موزه هنرهای معاصر» استان بازدید و از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تسریع و تکمیل این پروژه خبر داد.

«محمدمهدی اسماعیلی» به همراه "علیرضا قاسمی فرزاد" استاندار و "حمیدرضا حاجی بابایی" نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از پروژه های در حال احداث موزه هنرهای معاصر و تالار بزرگ شهر همدان(مرکز همایشها) بازدید و برای تسریع در اجرای عملیات عمرانی این دو طرح اثرگذار فرهنگی دستوراتی صادر کرد.

موزه هنرهای معاصر همدان  با پیگیری جدی مسئولان بعد از ۶ سال وقفه، سال گذشته دوباره شروع به کار کرد و با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست.

این پروژه در مجاورت تپه مصلای شهر در زمینی به وسعت هشت هزار مترمربع آغاز شد و شامل بخش های مختلفی از جمله امور هنری، واحد اداری، کتابخانه، واحد سمعی و بصری، خدمات نمایشگاهی، گنجینه و آرشیو آثار هنری، دبیرخانه دایمی نمایشگاه و فروشگاه کتاب است.

حضور در جمع مدیران خبرگزاری‌ها و مطبوعات استان و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران بخش دوم سفر یک روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همدان است که در مجتمع فرهنگی و هنری ابن سینا برگزار می‌شود.

پس از نشست با اهالی رسانه، وزیر ارشاد در جشنواره صنعت چاپ شرکت کرده و در جمع فعالان این صنعت سخنرانی می کند. 

پایان بخش سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان همدان نیز افتتاح موزه چاپ به عنوان مجموعه ای غنی و ارزشمند از قدمت چاپ و نشر در کهن دیار الوند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha