تکمیل پروژه تالار مرکزی شهر همدان نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

همدان - ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت که فعال کردن پروژه راکد تالار شهر همدان و تکمیل آن نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش ایرنا، "احمدرضا احسانی" روز جمعه در جریان سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همدان و بازدید از پروژه های فرهنگی، هنری استان، افزود: احداث پروژه تالار مرکزی شهر همدان سال ۸۸ و در سفر رییس جمهوری وقت مصوب شد که هم چنان نیمه کاره است.

وی اظهار داشت: سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در مرحله اولیه برای اجرای این پروژه هزینه می شود و پس از آن طرح راکد مانده است.

وی به اشاره به تعطیلی ۱۲ ساله این پروژه، گفت: سال گذشته چهار طرح مشابه مراکز استان ها با بهره گیری از اعتبارات گلوبال به بهره برداری رسید و بدان معناست که هر ساله پنج تا ۱۰ میلیارد تومان از اعتبارات استان همدان در سایر استان ها هزینه شده است.

به گفته وی، این سالن به مساحت یک هکتار با ظرفیت ۹۷۰ صندلی درحال احداث است که اسفند سال گذشته ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای آن جذب شد و به تازگی این طرح به پیمان رفته و چند روز دیگر نقشه جدید ارائه می شود.

وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح ۲۰۰ میلیارد تومان است که برای به پیمان و مناقصه گذاشتن آن نیازمند اختصاص ۳۰ درصد اعتبار موردنظر است. 

نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز دراین بازدید گفت: چنانچه ۱۰ درصد از اعتبار مورد نیاز این طرح تامین شود پیمانکار آن می تواند طرح را ۵۰ درصد پیشرفت دهد.

"حمیدرضا حاجی بابایی" افزود: وضعیت اجرایی سه پروژه فرهنگی همدان شامل موزه هنرهای معاصر، پردیس سینمایی  و تالار فرهنگی از مناسبی نیست. 

به گفته وی، با راه اندازی این طرح ها استان همدان به مرکز انیمیشن کشور تبدیل می شود.  

به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح جمعه در جریان سفر به همدان از روند اجرا و پیشرفت فیزیکی پروژه «موزه هنرهای معاصر» استان بازدید و از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تسریع و تکمیل این پروژه خبر داد.

«محمدمهدی اسماعیلی» به همراه "علیرضا قاسمی فرزاد" استاندار و "حمیدرضا حاجی بابایی" نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از پروژه های در حال احداث موزه هنرهای معاصر و تالار بزرگ شهر همدان(مرکز همایشها) بازدید و برای تسریع در اجرای عملیات عمرانی این دو طرح اثرگذار فرهنگی دستوراتی صادر کرد.

موزه هنرهای معاصر همدان  با پیگیری جدی مسئولان بعد از ۶ سال وقفه، سال گذشته دوباره شروع به کار کرد و با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست.

این پروژه در مجاورت تپه مصلای شهر در زمینی به وسعت هشت هزار مترمربع آغاز شد و شامل بخش های مختلفی از جمله امور هنری، واحد اداری، کتابخانه، واحد سمعی و بصری، خدمات نمایشگاهی، گنجینه و آرشیو آثار هنری، دبیرخانه دایمی نمایشگاه و فروشگاه کتاب است.

به گزارش ایرنا، حضور در جمع مدیران خبرگزاریها و مطبوعات استان و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران بخش دوم سفر یک روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است و پس از نشست با اهالی رسانه، وزیر ارشاد در جشنواره صنعت چاپ حضور می یابد و فعالان این صنعت از بیانات وی بهره مند می‌شوند. 

در نهایت، سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با افتتاح موزه چاپ که مجموعه ای غنی و ارزشمند از قدمت چاپ و نشر در کهن دیار الوند است به پایان می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha