کاهش محبوبیت بایدن/ آمریکاییها از عملکرد او در اشتغالزایی ناراضی هستند

تهران- ایرنا- نتایج تازه‌ترین نظر سنجی نشان می دهد که بیشتر آمریکایی ها از عملکرد جو بایدن در حوزه اقتصادی ، برنامه های اشتغالزایی و کاهش بیکاری به رغم تصویب بسته های حمایتی ناراضی هستند.

به گزارش ایرنا، نتایج نظرسنجی اخیر مورنینگ کانسالت نشان می دهد موفقیت های اخیر بایدن از جمله تصویب اخیر لایحه زیرساختی یک تریلیون دلاری، نتوانسته محبوبیت وی  را افزایش دهد و بیش از نیمی از رأی دهندگان از عملکرد او ناراضی هستند.

در نظرسنجی انجام شده از ۲۸ تا ۳۰ نوامبر (۷-۹ آذر)، ۴۵ درصد از رای دهندگان عملکرد بایدن در مقام ریاست جمهوری را تایید و ۵۲ درصد ناراضی از عملکرد وی بودند.

بعد از خروج عجولانه آمریکا از افغانستان و فرار از مسئولیت های دو دهه اشغالگری، در اکثر نظرسنجی های صورت گرفته در سه ماه اخیر روند رضایت شهروندان آمریکایی از عملکرد بایدن روند کاهشی داشته است.

براساس گزارش مطبوعاتی مرکز مورنینگ کانسالت، حتی موفقیت های اخیر بایدن در تصویب بسته های حمایتی نتوانسته تغییری در محبوبیت رییس جمهوری آمریکا از نگاه مردم ایجاد کند.

نتایج نظرسنجی های اخیر همچنین نشان می دهد مردم آمریکا علاوه بر نارضایتی از عملکرد بایدن نسبت به شیوع سویه اومیکرون کرونا و افزایش تورم نگران هستند.

بایدن رییس جمهوری آمریکا هفته گذشته با بیان این‌که سویه جدید ویروس کرونا به نام "اومیکرون" باعث نگرانی است، مدعی شد که این سویه دلیلی برای وحشت نیست.

وی خطاب به مردم کشورش افزود که واکسینه شدن کامل و دریافت دز سوم واکسن کرونا بهترین دفاع در مقابل این ویروس است.

به رغم سخنان بایدن، جروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا نسبت به تاثیر گونه اومیکرون کرونا بر وضعیت اقتصادی این کشور هشدار داد و گفت که این سویه جدید خطرات اقتصادی را افزایش و شک و تردیدها را در مورد نرخ  تورم به دنبال دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha