استاندار اردبیل بر احدث تونل در جاده خلخال - اسالم تاکید کرد

اردبیل_ایرنا_ استاندار اردبیل با تاکید بر احداث تونل در مسیر راه ارتباطی خلخال به اسالم بیان کرد: این اقدام باعث حذف گردنه سخت گذر الماس شده و ۷۰ درصد از مشکلات تردد مردم این منطقه را در فصول سرد سال حل می‌کند.

به گزارش ایرنا ، سید حامد عاملی پنجشنبه شب در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی خلخال بیان کرد: هرچند برای حل مشکل کامل تردد مردم این شهرستان به استان گیلان احداث ۲ حلقه تونل پیشنهاد شده ولی راه‌اندازی یک حلقه تونل ۲/۵ کیلومتری با هدف حذف گردنه سخت‌گذر الماس بسیاری از مشکلات تردد مردم در زمان بارش برف و یخبندان جاده را حل خواهد کرد.

وی  اظهار کرد: احداث تونل در مسیر جاده خلخال  به اسالم و تکمیل پروژه راه اصلی خلخال به منجیل از اهم خواسته‌های مردم این منطقه از دولت است و با توجه به برآورد چهار هزار میلیاردی برای احداث تونل در این محور کوهستانی تلاش بر این است که با بکارگیری ظرفیت قرارگاه خاتم سپاه و یا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این پروژه سال آینده آغاز شود.

استاندار اردبیل بیان کرد:  ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه راه خلخال به منجیل از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری و دیگر ردیف‌های اعتباری اختصاص یافته و با تزریق این اعتبار  شاهد  شتاب پروژه خواهیم بود.

او اظهار کرد: علت تاخیر در عملیات اجرایی قطعه اول این راه تاخیر در پرداخت یک هزار میلیارد ریال فاینانس بانک مسکن بوده که این مشکل نیز اخیرا برطرف شده و  این اعتبار به مجموع اعتبارات پروژه تزریق خواهد شد.

در این جلسه سرپرست فرمانداری خلخال نیز با ارایه گزارشی از عملکرد دولت سیزدهم در این شهرستان اظهار کرد: در نیمه نخست امسال از مجموع هزار و ۵۳۹ نفر تعهد  اشتغال این شهرستان  برای ۵۰۰ نفر زمینه شغلی فراهم شده است .

مسعود یگانه گفت: بیکاری بزرگترین معضل این منطقه بوده و هم‌اکنون نرخ بیکاری در خلخال ۱۴ درصد است و تلاش می‌شود با استفاده از ظرفیت بنیاد برکت ، بنیاد علوی و ایجاد فرصت‌های شغلی با ارایه تسهیلات ارزان قیمت بانکی بخش از بیکاری در این شهرستان حل شود.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از ورود  بنیاد برکت و بنیاد علوی به حل معضل بیکاری  این شهرستان  قدردانی کرد و گفت: در زمینه همکاری بانک‌ها تنها بانک کشاورزی در این شهرستان خوب عمل کرده و سایر بانک‌ها در این زمینه اقدام خاصی انجام نداده‌اند.

سید غنی نظری خواستار تعیین تکلیف طرح گردشگری پل معلق، تکمیل احداث پل اللر باغی در منطقه شمال غربی شهر خلخال و کمربندی این شهر  شد و بیان کرد: تمامی مدیران باید نگاه عدالت محورانه به کل استان و شهرستان‌ها داشته باشند و در راستای رفع محرومیت از مناطق محروم  قدم بردارند.

وی  با اشاره به نزدیک شدن به زمان ارایه قانون  بودجه  سال ۱۴۰۱دولت به مجلس خواستار تسریع و همکاری ادارات برای ارایه پیشنهادات اعتباری تا ۱۰ روز آینده شد و اظهار کرد: برای افزایش اعتبار سالانه استان اردبیل همه نمایندگان این استان تلاش می‌کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال وکوثر  با انتقاد از وضعیت طرح‌های آبرسانی روستایی و توسعه شبکه فاضلاب شهری خلخال گفت:  علی‌رغم تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه شبکه فاضلاب شهر خلخال هیچ اقدامی از سوی شرکت آب و فاضلاب استان انجام نشده است.

وی اضافه کرد: با وجود تلاش‌ها و پیگیرهای صورت گرفته برای جذب اعتبار و دریافت قیر رایگان، هنوز در بحث شاخص آسفالت راه‌های روستایی خلخال با مشکل مواجه بوده و همچنان از شاخص کشوری واستانی پایین هستیم.

استاندار اردبیل در سومین سفر شهرستانی خود روز پنجشنبه به خلخال سفر کرده و ضمن دیدار و گفت و گو با مردم  از پروژه‌ها و طرح‌های اقتصادی این شهرستان بازدید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha