دولت و مجلس پیرو فرامین رهبری پیگیر رفع مشکلات مردم هستند

ایلام- ایرنا - نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراه با دولت سیزدهم پیگیر حل مسائل و مشکلات مردم هستند.

به گزارش ایرنا، علی اکبر بسطامی شامگاه پنجشنبه در گفت وگوی خبری به مناسبت گرامیداشت شهادت آیت اله مدرس و روز مجلس اظهار داشت: مجلس  شورای اسلامی  و دولت سیزدهم با عدالت محوری و روحیه جهادی پیرو فرامین رهبری پیگیر مشکلات مردم است.

وی با بیان این که دو وظیفه مجلس شورای اسلامی نظارت و قانون‌گذاری است، افزود:  رفع محرومیت در ایلام نیازمند کار جمعی و همت مسئولان است و اساتید دانشگاهی و سایر مسئولان باید به دنبال ارائه راهکارهایی باشند که به توسعه استان کمک بیشتری کنند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ایرادات نظام بودجه ریزی کشور اظهار داشت: توسعه استان‌هایی همچون ایلام نیازمند تغییر اساسی در نظام بودجه ریزی کشور است زیرا اگر قانون در کشور به صورت مساوی اجرا شود وضعیت بسیاری از استان ها بخصوص استان‌های محروم بهتر خواهد شد.

بسطامی، انجام مسئولیت اجتماعی شرکت های نفتی و گازی واقع در استان را بر اساس قانون لازم الاجرا دانست و افزود: اگر این شرکت‌ها به مسئولیت های اجتماعی خود پایبند باشند، بسیاری از مشکلات استان ایلام نیز مرتفع خواهد شد.

 نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: ماده ۴۷ قانون برنامه ششم بر استفاده از نیروی‌های بومی در شرکت‌های نفت و گاز تاکید دارد ولی شرکت‌های نفت و گاز در استان این قانون را اجرایی نمی‌کنند.

بسطامی افزود: شرکت‌های بزرگ نفت و گاز حتی مالیات‌های خود را در این استان پرداخت نمی‌کنند، در حالی که قرار بود امسال مالیات این شرکت‌ها در استان پرداخت شود.

بسطامی افزود: در سال جاری از اعتبارات پیوست قانون حدود ۷۰۰ میلیارد ریال، از اعتبارات متوازن حدود یک هزار میلیارد ریال و اعتبارات مناطق کمتر توسعه یافته حدود ۱۹۰ میلیارد ریال و در مجموع نزدیک یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه اتصال استان به شبکه ریلی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: در جلسه‌ای که روز چهارشنبه هفته گذشته با دکتر خجسته مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد و همچنین پیگیری های متعدد مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی طی یکسال اخیر برای مانع زدایی ها، مجوز بهره برداری از میدان نفتی چنگوله صادر و عملیات اجرایی آن هم به زودی آغاز می شود. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: عملیات اجرایی میدان نفتی چنگوله بدون دلیل کارشناسی معطل مانده بود که اکنون با نگاه مثبت وزیر جدید، از چند روز پیش وارد فاز اجرایی شد.

بسطامی اضافه کرد: حفاری شش حلقه چاه تولیدی، دو حلقه چاه تعمیری در میدان و یک حلقه چاه اکتشافی در نقطه "زینی‌" مابین آذر و چنگوله، احداث زیرساخت های لازم برای عملیات زمین شناسی و ارزیابی ارتباط دینامیکی میدان آذر و چنگوله برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: براساس اظهارات کارشناسان مربوطه، پیش بینی می شود روزانه ١٥ هزار بشکه نفت خام از این میدان نفتی استخراج و به بازارهای هدف صادر شود.

بسطامی با اشاره به تعامل مطلوب میان سران سه قوه، ابراز امیدواری کرد: با هم‌افزایی و استفاده از مدیران جهادی و انقلابی بسیاری از مشکلات جاری کشور و مردم مرتفع شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha