ترسیم راهبرد تثبیت حاکمیت سایبری در ایران ضروری است

گرگان - ایرنا - مسوول فضای مجازی بسیج دانشجویی کشور با اشاره به چالش‌های متعدد حوزه سایبری گفت که ‌شورای عالی فضای مجازی باید راهبرد واحد و ثمربخش را برای تثبیت حاکمیت سایبری در فضای مجازی ترسیم کند.

سیدعلیرضا آل‌داوود شامگاه پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران بسیجی فعال در فضای سایبری گلستان اظهار داشت : در دنیای مدرن که اینترنت به بعد پنجم زندگی تبدیل شده باید در صیانت از مرزهای سایبری و حاکمیت جمهوری اسلامی در فضای مجازی استراتژی عملی و کاربردی ترسیم کنیم .

وی گفت : اگر نتوانیم  به حاکمیت مستقلی در فضای سایبری دست پیدا کنیم آسیب وارده به پیکره نظام بسیار سنگین خواهد بود.

 آل داوود گفت : اتفاقاتی از قبیل حمله به زیرساخت‌های سوخت و بنادر، نشانه های نبود ثبات در حاکمیت سایبری کشور است و برخی رفتارها در دولت گذشته سبب شد آب به آسیاب دشمن ریخته شود .

وی با اشاره به فعالیت تعداد زیادی قرارگاه و سازمان سایبری در دستگاه های فرهنگی کشور گفت : اگر می‌خواهیم که در زمنیه مسایل اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی از پسرفت خارج شویم باید برای ثبات حاکمیت سایبری هر چه سریعتر چاره اندیشی شود.

ترسیم راهبرد تثبیت حاکمیت سایبری در ایران ضروری است

 آل داوود گفت : شبکه های ضدانقلاب از طریق فضای مجازی، اطلاعات دقیقی از شرایط کشور به دست می‌آورند و از این فضا علیه خودمان استفاده می‌کنند.

مسوول فضای مجازی بسیج دانشجویی کشور افزود: باید در پایگاه های بسیج، تکاور سایبری تربیت شود تا با استفاده از توان آنها با دسیسه های دشمن مقابله کنیم.

 وی ادامه داد:  از مجموع ۶.۲ ترابایت اینترنتی که در کشور مصرف می شود، ۲.۷ ترابایت مربوط به اینستاگرام است به این معنا که اینترنت تهیه شده با یارانه دولتی، صرف سرگرمی بی هدف در این شبکه می‌شود.

وی به طرح صیانت از فضای مجازی اشاره کرد و گفت : تبلیغات زیادی علیه این طرح انجام شد در حالی‌که اصل این طرح به حمایت از فعالان مجازی منتهی می شود.

آل‌داوود افزود: اعمال کنترل بر فضای سایبری فقط به ایران تعلق ندارد، بلکه سالهاست که در آمریکا و کشورهای اروپایی نظارت های بسیاری بر فعالان این بخش اعمال می شود.

مسوول فضای مجازی بسیج دانشجویی کشور افزود: در بحث محتوا هم باید طوری کار کنیم که همه طیف‌ها جذب شوند و فقط بر یک قشر خاص تمرکز نکنیم.

وی تاکید کرد: شرط توفیق در زمینه ساماندهی فضای مجازی، داشتن یک پشتوانه فکری و حقوقی در راستای تعیین این مسائل است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha