مدیرکل آژانس با نماینده دولت آمریکا در امور ایران دیدار کرد

وین – ایرنا – رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دقایقی پیش در پیامی توئیتری از ملاقات خود با رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در حاشیه مذاکرات جاری برای لغو تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران در وین خبرداد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا،گروسی در پیام توئیتری خود نوشت که درباره مذاکرات جاری میان ایران گروه 1+4 در وین با نماینده آمریکا گفت و گو و تبادل نظر کرده و بر نقش آژانس در زمینه راستی آزمایی (برنامه هسته ایران) تاکید کرده است.

ملاقات رافائل گروسی با رابرت مالی در وین، ساعاتی بعد از ملاقات وی با علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

در دیدار امروز گروسی و باقری کنی ، درباره همکاری‌های میان آژانس و ایران گفت وگو و رایزنی شد.

علی باقری کنی در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا که چه موضوعاتی در دیدار با آقای رافائل گروسی مطرح شد گفت: در مورد همکاری‌های ایران و آژانس صحبت کردیم.

او در پاسخ به این سووال که آیا در مورد گزارش دیروز آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره پیشرفت برنامه‌های هسته‌ای ایران هم گفت‌وگو شد گفت: خیر، در مورد همکاری‌های آژانس و ایران در آینده بحث کردیم.

در همین حال دفتر نمایندگی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در توئیتی به این ملاقات اشاره و فضای ملاقات را سازنده توصیف کرد.

در این توئیت آمده است: ایران تمایل واقعی خود را برای ادامه همکاری‌های نزدیک با آژانس بین المللی انرژی اتمی و همچنین تعامل فعال در مذاکرات وین ابراز کرد.
همچنین رافائل گروسی در توئیتر نوشت: ما تبادلات فعلی خود را در چارچوب مذاکرات برجام و همچنین موضوعات مربوط به فعالیت های دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار دادیم.
وی دو هفته پیش در سفر به تهران با رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد.

مدیرکل آژانس نتیجه دیدار با مقام‌های ایرانی را بسیار سازنده توصیف کرد و گفت که رابطه دو طرف دائمی و ادامه‌دار است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha