ورزشکار خراسان شمالی نشان سوم رقابت های پیوند اعضا را کسب کرد

بجنورد-ایرنا- رییس هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای خراسان شمالی گفت: علی نورمحمدی لارهنگ، موفق به کسب نشان سوم پرتاب وزنه در مسابقات دو و میدامی قهرمانی پیوند اعضا کشور شد.

سهیلا پیدا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رقابت ها بعد از دوسال وقفه به دلیل شیوع کرونا با حضور ۳۵ ورزشکار زن و ۹۵ ورزشکار در بخش آقایان  از ۹ آذرماه به مدت سه روز به میزبانی شیراز برگزار شد.

وی افزود: در این رقابت‌ها مربیان تیم‌های ملی حضور داشتند تا عملکرد ورزشکاران را مورد بررسی قرار دهند.

پبدا یادآور شد: این رقابت ها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای تمامی ورزشکاران و عوامل اجرایی برگزار شد به گونه ای که ارائه کارت واکسن از شرایط حضور در این رقابت ها بود.  

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۶۰ ورزشکار سازمان یافته به صورت حرفه ای زیر نظر این هیات ورزشی فعالیت دارند، افزود: در حال حاضر چهار گروه بیماران تالاسمی، ام اس، دیابت و پیوند اعضا در رشته های ورزشی متناسب با شرایط جسمانی خود زیر نظر این هیات ورزشی مشغول فعالیت هستند.

رییس هیات ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضای استان؛ تنیس روی میزی، شنا، دارت، تیراندازی، بولینگ، شطرنج، بدمینتون و دوومیدانی را از جمله رشته های فعال زیرمجموعه این هیات دانست.

خراسان شمالی ۴۵ هیات ورزشی دارد که حدود ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha