رییس مجلس شورای اسلامی از شهرک صنعتی کاشمر بازدید کرد

مشهد- ایرنا- محمد باقر قالیباف ربیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر یک روزه خود به کاشمر که با هدف اصلی حضور در مراسم هشتاد و چهارمین سالگرد شهادت شهید مدرس صورت گرفت از شهرک صنعتی این شهرستان هم بازدید کرد.

مدیر شرکت شهرک‌های  صنعتی کاشمر عصر پنج‌شنبه در حاشیه بازدید رییس مجلس شورای اسلامی از شهرک صنعتی کاشمر و حضور در  شرکت گیاهان دارویی پرند مستقر در این شهرک گفت: شهرک صنعتی کاشمر در تامین آب واحدهای صنعتی مستقر در آن با مشکلاتی مواجه است.

مهدی امینی افزود: منابع آبی واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ۲ منبع ۲۰ لیتر در ثانیه و ۳۰ لیتر در ثانیه است که  این تراز آبی کفاف نیاز  واحدهای صنعتی مستقر را نمی دهد و مهم‌ترین درخواست واحدهای صنعتی را صدور مجوز حفر چاه برای تامین آب مورد نیاز عنوان کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی از شهرک صنعتی کاشمر بازدید کرد

وی ادامه داد: شرکت گیاهان دارویی پرند از سال ۱۳۹۵ با سرمایه گذاری ۶۵ میلیارد تومان در زمینه فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی شروع به فعالیت کرد.

مدیر شرکت شهرک‌های  صنعتی کاشمر گفت:  در سال ۹۸ نیز مجموعه پردیس و طرح توسعه گیاهان معطر پرند شروع به کار کرد که تا کنون ۲۰۰ میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری صورت گرفته است و در زمینه عصاره گیری و اسانس گیری و پالایش گیاهان دارویی و تهیه داروهای طبی و پزشکی فعالیت دارد و یک واحد مطرح در حوزه صادرات داروهای گیاهی محسوب می شود.

امینی با بیان این که در حال حاضر در خصوص تامین آب مورد نیاز این مجموعه و سایر واحدهای صنعتی با مشکلاتی مواجهیم افزود: نیاز روزانه این واحد ۱۰۰ متر مکعب در روز است و با توجه به این که در مجوز اولیه این واحد تامین ۳۰ متر مکعب آب روزانه در نظر گرفته شده است الان برای تامین آب مورد نیاز  با مشکل مواجهیم.

شهرک صنعتی کاشمر از سال ۱۳۷۶ فعال و ۴۲ پروانه بهره‌برداری در آن صادر شده‌ است و واحدهای فعال آن هم‌اکنون با به‌کارگیری بیش از هزار نفر با ۳۰ تا ۸۰ درصد ظرفیت، تولید می‌کنند.

یک واحد گیاهان دارویی، چهار کارخانه قند با ظرفیت روزانه ۱۵۰ تن و ۲ کارخانه فرآورده‌های لبنی از مهم‌ترین واحدهای فعال این شهرک صنعتی محسوب‌ می‌شوند.

مساحت کل شهرک صنعتی کاشمر ۱۴۷ هکتار است که مساحت صنعتی آن ۹۳ هکتار و مساحت فاز عملیاتی آن ۱۴۷.۴ هکتار است.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha