سردشت پرباران‌ترین شهر آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته بود

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: شهرستان سردشت با ۱۹ میلی متر ، پربارش ترین شهر استان در ۲۴ ساعت گذشته بود.

مهدی صابری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در اغلب شهرهای استان بارش باران گزارش شده است اظهار داشت: وزش باد، بارش باران و برف پدیده غالب جوی استان طی شبانه روز گذشته بود. 
وی با بیان اینکه بیشترین سرعت وزش باد با ۹۰ کیلومتر بر ساعت از مهاباد در این مدت گزارش شده است بیان کرد: بر اساس بررسی الگوهای پیش یابی دمای هوای استان از روز چهارشنبه رو به کاهش گذاشته و این روند ۶ تا ۱۰ درجه سانتی گراد تا ۴۸ ساعت آینده پیش بینی شده است.

صابری با اشاره به اینکه دمای هوای ارومیه در ساعات پیش رو به منفی چهار درجه سانتی گراد خواهد رسید افزود: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا لازم است تا رانندگان نیز در جاده ها از سالم بودن سیستم گرمایشی خودروهای خود اطمینان حاصل کنند. 

وی ادامه داد: پرهیز از فعالیت های کوهنوردی و نیز توجه کشاورزان، دامداران و مرغداران به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی هم ضروری است.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان پلدشت با مثبت ۲۲درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین و شهرستان چالدران با مثبت یک درجه سانتی گراد سردترین شهرهای استان بود.

وی دمای هوای ارومیه را نیز طی همین مدت بین مثبت ۲ و ۱۷ درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد.

آذربایجان غربی از شهرهای کوهستانی و سردسیر کشور با سالانه ۴۵۰ میلیمتر بارندگی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha