برنامه آموزشی برای تقویت دانش آموزان نخبه هرمزگان برگزار می شود

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: برای موفقیت استان در کنکور سراسری سال های آینده، برنامه‌ریزی شده تا دانش آموزان نخبه شناسایی و برنامه آموزشی ویژه ای جهت تقویت آمادگی آن ها برای شرکت در آزمون انجام شود.

مهدی دوستی عصر پنجشنبه درنشست با اعضای هیات مدیره مجمع خیران مدرسه ساز استان هرمزگان افزود: یکی از برنامه‌های اصلی در هرمزگان، ارتقای رتبه‌های دانش آموزان استان در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها است که جهت شناسایی دانش آموزان نخبه هرمزگان و آموزش های اختصاصی به معلمان جهت تدریس درس ها و مباحث مربوط به آزمون سراسری کنکور از آموزش و پرورش حمایت می شود.

وی بیان داشت: کارگروه ویژه‌ای برای این موضوع ( تقویت و ارتقای دانش آموزان هرمزگانی در کنکور سراسری) در استان تشکیل شده است که از خیران هم می‌خواهیم در این کارگروه حضور داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تاکید بر لزوم نوسازی مدرسه های فرسوده در راستای تقویت زیرساخت‌های آموزشی استان اظهارداشت: تعداد مدرس های مورد نیاز در استان باید مشخص شود و با تقسیم‌ بندی نسبت به نوسازی و احداث آن ها اقدام شود.

دوستی با اشاره به پیگیری تشکیل صندوق توسعه استان هرمزگان خاطرنشان کرد: با تشکیل این صندوق، کمک های صنایع در زمینه ایفای مسوولیت‌های اجتماعی به صورت شفاف از طریق این صندوق در استان هزینه می‌شود.

وی تاکید کرد: نگهداری مدرسه ها و حفظ زیرساخت های آموزشی و عمرانی باید سرلوحه کار متولیان باشد و یک مدرسه باید حداقل ۳۰ سال عمر مفید داشته باشد نه اینکه در کمتر از پنج سال قابل استفاده نباشد.

استاندار هرمزگان در ادامه کار خیران مدرسه ساز را بسیار ارزشمند و زمینه ساز تربیت نسل آینده ساز ایران اسلامی دانست و گفت: خیران با ساخت مدرسه زمینه ساز تربیت، آموزش و پرورش فرزندان این سرزمین به عنوان نسل آینده ساز ایران اسلامی می‌شوند.

سید عبدالله هاشمی رییس هیات مدیره مجمع خیران مدرسه ساز استان هرمزگان نیز در این نشست بیان داشت: روحیه جهادی و همچنین دیدگاه مناسب استاندار هرمزگان نسبت به استفاده از ظرفیت خیران و توجه ویژه به آنان، موجب توسعه هرچه بیشتر استان و به ویژه تربیت دانش آموزانی می‌شود که مدیران و آینده سازان این استان خواهند بود.

علی مرادی مدیرعامل مجمع خیران مدرسه ساز نیز در این نشست از اعلام آمادگی این مجمع برای هرگونه همکاری با استانداری خبر داد و گفت: خیریا برای نوسازی و ساخت ۱۲مدرسه تخریبی فین که مربوط به دهه پنجاه هستند، اعلام آمادگی کرده اند.

دیگر اعضای هیات مدیره مجمع خیران مدرسه ساز هرمزگان نیز خواستار ایجاد بستری مناسب برای حمایت از فعالیت‌ها و ظرفیت خیران در عرصه‌های مختلف شدند و برای کمک به بازسازی مناطق زلزله‌زده استان اعلام آمادگی کرده و به موانع مشارکت بیشتر خیران در امر مدرسه سازی اشاره کردند که استاندار دستورهای لازم را جهت پیگیری صادر کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha