۱۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۲
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 84563330
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۶ هزار مترمربع اراضی ملی در قشم رفع تصرف شد
عکس تزیینی است

قشم- ایرنا- رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۲ قطعه زمین به مساحت بیش از ۱۰۶ هزار متر مربع از اراضی ملی واقع در روستای تولا در این جزیره رفع تصرف شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سازمان منطقه آزاد قشم، مصطفی مازندرانی افزود:  ارزش تقریبی این زمین‌ها ۲۱۲میلیارد و ۱۶ میلیون ریال برآورد شده است.

وی ادامه داد: رفع تصرف این ۲ قطعه زمین طبق دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب و همکاری ماموران پلیس امنیت اقتصادی قشم بدون هیچگونه تلفات و خسارتی انجام شد.

رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: عملیات تخریب کامل ساخت و سازها و اعاده وضع به حال سابق این زمین ها با اجرای حکم قضایی و حضور نمایندگان دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان و همکاری ماموران پاسگاه مرزی دریایی رمچاه و نیروی انتظامی قشم صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: رفع تصرف اراضی مذکور پس از طی روند قانونی و انجام استعلامات مورد نیاز از مراجع ذیربط و رسیدگی کامل حقوقی و قضایی به پرونده به مرحله اجرا درآمده است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha