سالانه ۶.۷ هزار تن گوشت مرغ در میاندوآب تولید می‌شود

مهاباد- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی میاندوآب گفت: این شهرستان دارای ۴۹ واحد مرغداری گوشتی است که سالانه ۶ هزار و ۷۰۰ تن گوشت در آنها تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

علی دیانتی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از کشتارگاه صنعتی طیور میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۴۹ واحد مرغداری گوشتی این شهرستان سالانه توان تولید یک میلیون و پنج هزار قطعه مرغ را دارد.

وی با بیان اینکه همچنین ۸۸۶ تن تخم مرغ در این شهرستان سالانه تولید و روانه بازار می‌شود، افزود: در این شهرستان هم اکنون چهار واحد مرغ مادر گوشتی با ظرفیت ۱۴۷ هزار قطعه و یک واحد مرغداری تخمی با ظرفیت ۶۰ هزار قطعه نیز در حال فعالیت است.

وی اضافه کرد: علاوه براین وجود زنجیره تولید یکپارچه طیور شامل‌ کشتارگاه با ظرفیت سالانه ۲۲ هزار و ۵۰۰ قطعه، کارخانه جوجه کشی با ظرفیت ۱۲ میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار، کارخانه تولید خوراک طیور با ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال و کشتارگاه صنعتی به ظرفیت تقریبی روزانه ۱۴ تن از پتانسیل های خوب این شهرستان در راستای تولید و توزیع گوشت مرغ است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به "واگذاری مسوولیت بازرسی و نظارت بر تامین و توزیع کالاهای اساسی و خوراکی های موضوع قانون انتزاع، به وزارت جهاد کشاورزی" گفت: طی مصوبه دولت سیزدهم بازرسی و نظارت بر تامین و توزیع کالاهای اساسی (محصولات غذایی) به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده که پیش از این توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت انجام می گرفت. 

دیانتی افزود: استقرار قرارگاه امنیت غذایی در جهاد کشاورزی، موجب افزایش نظارت بر تامین و توزیع کالاهای اساسی، افزایش نظارت بر تولید و تنظیم بازار محصولات غذایی خواهد شد.

شهرستان میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و یکی از قطب های تولید انواع محصولات کشاورزی و دامی در این استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha