هیچگونه پروانه شکار برای قطری‌ها صادر نشده است

تهران - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: پس از اطلاع از ورود تعدادی خودروهای لوکس از قطر به این استان پیگیری لازم ازطریق دستگاه های متولی انجام شد و تاکنون ادوات شکار و صید نزد این افراد مشاهده نشده است.

در پی مشاهده تعدادی خودروهای لاکچری با پلاک کشور قطر در شهر بوشهر نگرانی هایی مبنی بر احتمال ورود اتباع خارجی با هدف شکار گونه های جانوری در کشور بوجود آمده است .

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، فرهاد قلی نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این زمینه اظهار داشت: پس از اطلاع از ورود این خودروها پیگیری لازم در این خصوص از طریق دستگاه های متولی انجام گرفته و فعلا ادوات شکار و صید نزد این افراد مشاهده نشده است.

وی با یادآوری اینکه هیچگونه پروانه شکار و صیدی برای اتباع خارجی در استان بوشهر صادر نشده است، افزود: هرگونه شکار و صید گونه ها ممنوع و در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی ضمن جلوگیری از شکار و صید و ورود به زیستگاه ها و مناطق حفاظت شده استان ،پیگیری قضایی بعمل خواهد آمد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: هرچندکه تا این لحظه هیچ مراجعه یا ارتباطی با این اداره کل توسط شهروندان قطری برقرار نشده است. همچنین از مراجع ذیصلاح پیگیری کردیم .

قلی نژاد افزود: اکنون شماره گذاری متوقف و قصد شکار برای این افراد نامشخص است.

همیشه ورود اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس به کشور به قصد شکار نیست و قطعا هرگونه شکار و صید گونه های جانوری و ورود به زیستگاه ها بدون مجوز ممنوع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha