معاون استاندار همدان: مدیریت کارخانه کیوان به تعهدات خود عمل کند

همدان- ایرنا- همدان- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با تاکید بر ضرورت انجام تعهدات کارخانه کیوان، گفت: به مالک این واحد تولیدی یک ماه فرصت داده شده تا تعهد خود در زمینه اشتغال و تولید واحد مذکور را به حد استاندارد برساند.

«ظاهر پورمجاهد» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مهلت، آخرین فرصتی است که از سوی استاندار همدان برای واحد مذکور تعیین شده است و چنانچه به چرخه تولید بازگردد مورد حمایت و پشتیبانی قرار خواهد گرفت و در غیر اینصورت با هماهنگی دستگاه قضایی خلع ید خواهد شد. 

وی تصریح کرد: آیت الله رییسی در زمان ریاست قوه قضاییه به استان همدان سفر کرده و از کارخانه کیوان نیز بازدید داشتند که مالک این شرکت در این بازدید مکلف به افزایش ظرفیت و میزان اشتغال شد که تاکنون به تکالیف خود عمل نکرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان خاطرنشان کرد: همانگونه که از تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم با کسانی که تظاهر به این امر کرده و در کار تولید خلل ایجاد کنند نیز برخورد خواهیم کرد.

پورمجاهد به فعالان اقتصادی و مجریان طرح‌های تولیدی استان توصیه کرد: چنانچه در فرایند تولید دچار مشکل و یا مانعی هستند اعلام کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد و گرنه دلیلی برای وقت کشی و اتلاف وقت وجود ندارد. 

به گفته او، مانع زدایی وگره‌گشایی از فعالان بخش تولید وظیفه دولت است و در این راستا به صورت هفتگی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان همدان برگزار می‌شود و مصوبات آن نیز برای تمام سیستم بانکی و دستگاه های اجرایی استان لازم الاجراست. 

به  گزارش ایرنا، آیت الله رییسی ۱۹ اردیبهشت امسال با سفر به استان همدان، از صنایع غذایی کیوان بازدید و بر راه‌اندازی و احیای کامل این واحد تولیدی تاکید کرد و گفت که اگر مالک به اجرای قانون تن ندهد باید از طریق قانونی خلع ید شود.

کیوان از صنایع قدیمی همدان در زمینه تولید کیک و کلوچه است که پیش از سفر آیت الله رییسی به استان همدان تعطیل شده بود و مجموعه مدیریتی آن نیز به دلایل مختلف، تمایلی به راه اندازی مجدد این کارخانه نداشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha