نخستین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم بعد ازکاهش محدودیت‌های کرونایی

تهران- ایرنا- معاون اجرایی شورای عالی قرآن از برگزاری نخستین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم پس از کاهش محدودیت‌های کرونایی خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، محمدتقی میرزاجانی، گفت: مدتی است که درصدد برگزاری یک جلسه ترویجی جامع و فاخر با محوریت تلاوت قرآن بودیم. این شرایط فراهم نشد تا این که محدودیت‌های کرونایی هم مزید بر علت شد. در جلسه هم اندیشی که اخیراً با قاریان ممتاز عضو جلسات ارتقاء داشتیم، درخواست برگزاری چنین جلسه‌ای مجدداً مطرح شد.  

معاون اجرایی شورای عالی قرآن ادامه داد: البته شورا در این سال‌ها همواره به بهانه‌های مختلف از جمله جلسات آموزشی، نشست های تخصصی و محافل بزرگداشت شخصیت های قرآنی، فضای اجتماع قرآنیان را فراهم کرده است، اما علاقمند بودیم در راستای اجرای فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، جلسه‌ای را مختص تلاوت قرآن به صورت مستقل و مستمر برگزار کنیم. بنابراین آن را جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم نام‌گذاری کردیم و بحمدالله اولین نوبت آن، در مجتمع امام خمینی(ره)، حسینیه الزهرا(س)، با حضور و استقبال استادان و قاریان ممتاز و با اجرای تلاوت ها و ابتهالات زیبا برگزار شد.  

میرزاجانی افزود: درصورتی که امکانات شورا اجازه دهد تلاش می‌کنیم این جلسات به صورت ماهانه برگزار شود و در آن به تناوب میزبان قاریان ممتاز و پیشکسوتان تهرانی به صورت حضوری و عزیزان غیرتهرانی به صورت ارتباط برخط تصویری باشیم.  

براساس این گزارش، در اولین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم که با مدیریت محمودرضا بیژنی اول قاری پیشکسوت کشورمان همراه بود، حمیدرضا احمدی وفا، محمد قلی تهرانی، حسین فردی، سعید پرویزی، حمید شیخ زاده و وحید براتی به تلاوت قرآن پرداختند و مسعود سیاح گرجی ابتهال زیبایی را اجرا کرد.  

پخش گزیده ای از سخنان حجت‌الاسلام فاطمی نیا و حجت‌الاسلام عالی و قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه توسط محمدرضا پورزرگری قاری بین المللی قرآن کریم، از دیگر بخش‌های این جلسه معنوی بود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha