قالیباف:ایران ظرفیت بسیاری برای برخورداری از یک اقتصاد قوی دارد

مشهد- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ما در سروسامان دادن به مسائل اقتصادی دچار مشکلات و ضعف‌هایی بوده و کارنامه قابل قبولی نداریم و حال آنکه کشور ما ظرفیت بسیاری برای برخورداری از یک اقتصاد آبرومند و قوی دارد و مسوولان باید در این مسیر تلاش بیشتری داشته باشند.

محمدباقر قالیباف روز پنجشنبه در آیین هشتاد و چهارمین سالگرد شهادت آیت الله سیدحسن مدرس در اجتماع مردم کاشمر در جوار زیارتگاه این شهید افزود: وجود این ضعف ها و مشکلات در حوزه اقتصادی به دلیل نبود امکانات نیست، چراکه کشور ما فقیر نیست و ظرفیت های بسیاری برای توسعه و پیشرفت دارد.
وی اظهار داشت: ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس، ادعای انقلابی بودن داریم و حال آنکه فرد انقلابی نمی تواند به مشکلات بی توجه باشد. 
رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس به دنبال وضع قوانین خوب برای توسعه کشور است و اصلاح قوانین نیازمند تصمیمات شجاعانه و اصلاح روندهای غلط اقتصادی کنونی است. 
قالیباف گفت: وظیفه ما آن است که در خصوص افزایش نقدینگی و هدایت سرمایه گذاری نظام تصمیمت درست گرفته و مسیر را مشخص کنیم و با تامین مالی حوزه های سرمایه گذاری را فراهم کرده و با سرمایه های مردم در مسیر حرکت و سازندگی و شکوفایی اقتصاد کشور پیش برویم.
وی با بیان اینکه مدیر و قانونگذار باید مساله محور باشند، افزود: با وجود غنای منابع انسانی، برای پیشرفت زمان را از دست داده ایم، چراکه یا قانون خوب نداریم و یا قانونهای پر دست‌انداز داریم که مکلفیم با تلاشی شبانه روز برای رفع مشکلات مردم خواب و خوراک نداشته باشیم و همانند دوران دفاع مقدس عمل کنیم.
رییس قوه مقننه گفت: اکنون زمان آن است که کارآفرینان ترشیز در این منطقه پر از ثروت، به میدان بیایند و ما نیز وظیفه داریم موانع پیش پای آنان را برطرف کرده و اجازه ندهیم فرصت کار و نقش‌آفرینی از کارآفرینان و افراد خلاق گرفته شود.
قالیباف گفت: ما به عنوان نماینده مردم برای توسعه کشور در کنار مردم ایستاده ایم و با اولویت انقلاب و دین در کنار جوانان این کشور، بدون توجه به قوم و قبیله، باصلابت و خلاقیت در پی رفع مشکلات و حمایت از آنان هستیم.

دوران امضاهای طلایی به سر رسیده است 

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در آینده نزدیک موانع پیش پای اشتغال برداشته می شود و بروکراسی دستگاه های اجرایی به کمترین می رسد و دوران امضاهای طلایی، که خود مانع اصلی خلاقیت و کارآفرینی است، پایان خواهد یافت.
قالیباف ادامه داد: نمایندگان مجلس دغدغه ای جز درد مردم ندارند و بر این باورند رضایت خدا در رضایت مردم است و مجلس به عنوان یک ناظر دلسوز و با احساس در میدان است.
رییس خانه ملت در بخشی از سخنانش با اشاره به هشتاد و چهارمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس افزود: شهید مدرس جز باعزت و در راه دین و خدا گام برنداشت و او مردی است که واقعا مجلس را تبدیل به خانه ملت به معنای واقعی خود کرد.
وی با یادآوری برخی از خاطرات دوران دفاع مقدس گفت: بنده با تعدادی از بهترین جوانان رزمنده کاشمری در دوران جنگ هم‌سنگر بودم و بیشترین فرزندان تخریب چی و شجاع ترین آنها فرزندان این دیار بودند. 
قالیباف افزود: بدون شک نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه و جهان می درخشد و این توفیق بزرگی است که همین مردم با مقاومت، گذشت، محبت، خون دادن، خون دل خوردن و انقلاب به دست آورده و کشور را تا به اینجا رسانده اند. 

رییس مجلس شورای اسلامی به منظور حضور در آیین هشتاد و چهارمین سالگرد شهادت آیت الله سیدحسن مدرس و شرکت در همایش "یاد ارزش‌ها" صبح روز پنجشنبه وارد شهرستان کاشمر در استان خراسان رضوی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha