کسب نخستین مدال پارا آسیایی ایران در تاریخ بدمینتون

تهران- ایرنا- بانوی بدمینتون باز ایران امروز (پنجشنبه) در بازی‌های پارا آسیایی جوانان ۲۰۲۱ بحرین، برای نخستین بار ایران را در این رشته صاحب مدال کرد.

به گزارش ایرنا، در نخستین روز از رقابت‌های چهارمین دوره بازی‌های پارا آسیایی ۲۰۲۱  شادی جهان‌پناه موفق شد با پیروزی برابر حریف اماراتی نخستین مدال آسیایی تاریخ بدمینتون ایران را کسب کند.

جهان‌پناه درکلاس sl۳ در صورت پیروزی برابر حریف تاجیکستانی به مدال طلا دست خواهد یافت.

همچنین «حمیدرضا دارابی» دیگر نماینده ایران در این رشته موفق شد حریف فیلیپینی خود را شکست بدهد.

بدمینتون بازان ایران برای نخستین بار در مسابقات پارا آسیایی با چهار نماینده ( ۲زن و ۲ مرد) شادی جهان پناه و «ثنا باقری» ،حمیدرضا دارابی و «مهدی موسویان» حاضر شدند.

ایران با ۱۱۱ ورزشکار در ۹ رشته  دو و میدانی، بدمینتون، بوچیا، گلبال، پارا وزنه‌برداری، شنا، تنیس روی میز، تکواندو و بسکتبال با ویلچر به چهارمین دوره بازی‌های پارا آسیایی جوانان اعزام شده است.

تاکنون سه دوره بازی‌های پارا آسیایی جوانان در سال‌های ۲۰۰۹ در ژاپن، ۲۰۱۳ در مالزی و ۲۰۱۷ در امارات برگزار شد که کاروان اعزامی ایران در ۲۰۰۹ موفق به کسب ۶۸ مدال  شامل ۲۶ طلا، ۲۴ نقره و ۱۸ برنز شد و پس از ژاپن در رده دوم ایستاد.

ایران همچنین در سال ۲۰۱۳ و در کوالالامپور با ۲۷ طلا، ۱۳ نقره و ۱۷ برنز و مجموع ۵۹ مدال باز هم پس از ژاپن به مقام دومی رسید و در سال ۲۰۱۷ نیز با ۳۹ طلا، ۴۴ نقره و ۳۵ برنز و مجموع ۱۱۸ مدال یک‌بار دیگر پس از ژاپن به عنوان دومی بسنده کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha