امام جمعه شهرکرد: نگاه فرهنگی در ادارات تقویت شود

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: انتظار می‌رود نگاه فرهنگی در ادارات و نهادهای استان از جمله اقامه نماز جماعت، امر به معروف و نهی از منکر، روحیه جهادی و سلامت مجموعه اداری تقویت شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام روز پنجشنبه در نشست شورای اداری این استان که در سالن جلسات شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد، اظهار داشت: میل به خدمت در استان شکل گرفته است و همه موظفند تا با استاندار در راستای خدمت به مردم و پیشبرد امور همراهی و همکاری کنند.

وی، لازمه خدمت به مردم را برخورداری از روحیه جهادی دانست و گفت: این روحیه در استاندار وجود دارد و انتظار می‌رود با وحدت و وفاق لازم زمینه خدمت بیش از پیش به مردم فراهم شود.

امام جمعه شهرکرد در ادامه بر سرعت‌بخشی به امور استان تاکید کرد و گفت: برخی نسبت به کُند بودن کارها گلایه‌مند هستند که انتظار می‌رود به کارها سرعت بیشتری داده شود و قسمتی که مربوط به پیچیدگی‌های اداری است سریع‌تر رفع گردد.

نکونام در ادامه عهده‌دار شدن مسئولیت‌ در نظام جمهوری اسلامی را یک نعمت عنوان کرد و افزود: برای اینکه مسئولیت‌های محوله به نعمت تبدیل شوند مدیران باید زُهد پیشه کنند و نسبت به دنیا و مادیات بی‌اعتنا باشند.

وی لازمه دست‌یابی به زُهد را تقوا دانست و خاطرنشان کرد: اگر مدیران تقوا داشته باشند بی‌شک در انجام امور محوله خود موفق خواهند بود و اشتباهات کمتری مرتکب می‌شوند.

نکونام نمونه مدیریت حکیمانه را مدیریت مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: زُهد، تقوا و حکمت سبب می‌شود تا انسان نه تنها در دنیا زبانی گویا و چشمانی بصیر داشته باشد بلکه سالم از دنیا برود.

تدوین برنامه برای سفر ریاست‌جمهوری به چهارمحال و بختیاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست به تدوین برنامه‌ای برای سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان اشاره کرد و گفت: در این برنامه مشخصات، توانمندی‌ها و چالش‌های هر یک از بخش‌های استان از جمله کشاورزی و صنعت تدوین شده است.

الله‌کرم نصیری به بخشی از تنگناها و مشکلات استان نیز اشاره کرد و افزود: نبود کارخانه‌های بزرگ در استان، کمبود میزان سرمایه‌گذاری در امور زیرساختی، کمبود آب و خشکسالی از جمله مشکلات است.

وی همچنین به طرح‌های مهم استان و تلاش برای تخصیص بودجه مناسب برای تکمیل آن اشاره کرد و اظهار داشت: مجتمع‌های گلخانه‌ای و صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی، پارک پتروشیمیایی بروجن، پارک اوره لردگان، شهرک صنعتی خصوصی، طرح چاه‌های نفت لردگان در بخش صنعت، تکمیل راه‌آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد، جاده‌های راتباطی استان از جمله شهرکرد به شلمزار به ناغان، لردگان به ایذه، جاده دهستان موگویی از جمله طرح‌های استان اولویت‌دار و مهم استان به شمار می‌رود.

نصیری به طرح‌های پیشران استان نیز اشاره کرد و گفت: طرح آبرسانی بن به بروجن، راه‌آهن اصفهان - چهارمحال و بختیاری- خوزستان، مجتمع‌های گلخانه‌ای، تکمیل سدها، صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، مسکن محرومین، طرح راهسازی شهرکرد به شلمزار به ناغان و ساخت جاده‌های روستایی از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، در این نشست به عملکرد استان در جذب بودجه سالجاری، برنامه بودجه ۱۴۰۱، وضعیت شاخص‌های اقتصادی استان، مشکلات و ظرفیت‌های موجود و نحوه برنامه‌ریزی برای میزبانی از رییس جمهوری و هیات دولت اشاره شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha