احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه تا پایان سال آینده به اتمام می رسد

ارومیه- ایرنا- مدیر پروژه شرکت مپنا در نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه با بیان اینکه در حاضر این طرح تنها نیروگاه سیکل ترکیبی در حال احداث استان است، افزود: این طرح با پیشرفت ۸۲ درصدی با اتمام واحد ۳ نیروگاه، تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

امیر محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نیروگاه ۶ واحد گازی دارد که پس از تکمیل طرح، با سه واحد بخار سیکل می شود.

وی با اشاره به ظرفیت تولید برق این نیروگاه، بیان کرد: هر واحد گاز و بخار به ترتیب ۱۶۰ مگاوات برق تولید می کند که ۲ واحد گاز با یک واحد بخار سیکل می شود.

مدیر پروژه شرکت مپنا در نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه اظهار داشت: در این فرایند هر سه واحد بخار بدون مصرف سوخت و در مجموع توان تولید ۴۸۰ مگاوات برق را دارد که با تکمیل این طرح  معادل سه میلیون لیتر گازوییل در شبانه روز در مصرف سوخت برای تولید برق صرفه جویی می شود.

محمدی با اشاره به برق مورد نیاز استان گفت: سیکل ۲ واحد بخار و چهار واحد گاز این نیروگاه می تواند برق مصرفی استان را تامین کند.

وی افزود: تا پایان آذر امسال واحد ۲ بخار این مجموعه به پایان می رسد که با وصل شدن این واحد به مدار ، حجم زیادی از گازهای آلاینده در فرایند تولید برق کاهش پیدا می کند.

به گزارش ایرنا نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه در ۳۵ کیلومتری جاده ارومیه-مهاباد و در جنوب شرقی ارومیه و در مساحت زمینی به وسعت ۱۲۰ هکتار در حال اجراست که با تکمیل این طرح علاوه بر کاهش مصرف سوخت و گازهای آلاینده، برق مورد نیاز استان را به طور کامل تامین می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha