تحقق دیپلماسی ورزشی مهمترین گام در توسعه ورزش کیش است

کیش - ایرنا - سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: این سازمان دیپلماسی ورزشی با کشورهای مختلف را در راستای توسعه ورزش کشور و این جزیره در دستور کار قرار داده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا لواسانی در نشست مشترک با روسای فدراسیون های دو و میدانی کشورهای ایران و بلاروس با بیان این که تمام امکانات و تجهیزات ورزشی جزیره کیش در اختیار ورزشکاران است، اظهار داشت: آب و هوای کیش و موقعیت استراتژی به ویژه ارائه خدمات ارزان قیمت در این منطقه نسبت به کشورهای حاشیه در سطح گسترده اطلاع رسانی نشده است.

افزود: رسانه ها در اختیار کسانی قرار گرفته است که همفکر با اروپایی ها تصویر واقعی از ایران ارایه نمی کنند از این رو باید برای معرفی شایسته جزیره کیش در سطح گسترده جغرافیایی در حوزه های ورزشی، اقتصادی و گردشگری اقدام کرد.

وی اظهار داشت: در سفر بعدی ایوان تیخن رییس فدراسیون دو و میدانی کشور بلاروس و نایب رئیس کمیته فدراسیون دو و میدانی اروپا منتظریم جزیره کیش میزبان خیل عظیم ورزشکاران از اروپا باشد.

رییس فدراسیون دو و میدانی کشور بلاروس و نایب رییس کمیته فدراسیون دو و میدانی اروپا ضمن ابراز خرسندی از سفر خود به جزیره کیش گفت: از جذابیت های جزیره می توان به نظم، انضباط ، هوای پاک، فضای امن و آرام و امکانات ورزشی مطلوب منطقه آزاد کیش اشاره کرد.

ایوان تیخن گفت: تمام ورزشکاران حرفه ای به دنبال یک حریف تمرینی و محیط آرام با سیستم مدیریت خوب هستند که دهکده المپیک کیش از پتانسیل قابل توجهی در حوزه رشته های مختلف ورزشی از جمله زمین فوتبال، دو و میدانی برخوردار است.

نایب رئیس کمیته فدراسیون دو و میدانی اروپا بر لزوم اهمیت ایجاد تعامل سازنده در حوزه های ورزشی میان کشور بلاروس و ایران تاکید کرد و گفت: می توانیم اردوهای تمرینی خود را در جزیره کیش برگزار کنیم و ورزشکاران ایرانی نیز از دانش و تجربه ورزشی ما بهره مند شوند.

تیخن با بیان این که مردم جزیره کیش مردمانی مهربان و مهمان نواز هستند و حضور ورزشکاران خارجی انگیزه ای مضاعف برای ساکنان این منطقه  ایجاد می کند، افزود: با برنامه های مدون می توانیم گام های موثری در توسعه و ارتقاء توریسم ورزشی برداریم.

رئیس فدارسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این که فروردین ۱۴۰۰ برای نخستین بار بعد از انقلاب، مسابقه جام امام رضا (ع) را در مشهد با حضور ۹ کشور اسلامی برگزار کردیم، گفت: کشورهای شرکت کننده در این مسابقات ظرفیت کشور ایران را از نزدیک دیدند و ورزشکار زن و مرد به صورت جداگانه در ۲ روز مسابقات خود را برگزار کردند.

هاشم صیامی افزود: اکنون مسابقات جام امام رضا (ع) در تقویم فدراسیون دو میدانی جهان ثبت شد و وزارت ورزش به طور جدی پیگیر همگانی شدن ورزش دو و میدانی است تا بتواند ظرفیت های دو و میدانی را در سطح گسترده شکوفا کنند.

رییس فدارسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: تمام تلاش فدراسیون دو و میدانی استفاده از ظرفیت های توریسم ورزشی است و امیدواریم با کمک سازمان و همکاری خوب مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش ورزش ماراتن جزیره با حضور کشورهای اروپایی در این منطقه محقق شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha