۱۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84563034
۰ نفر

برچسب‌ها

ترامپ : جایگاه آمریکا به پایین ترین سطح تنزل یافته است

تهران-ایرنا- دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا گفت که جایگاه کشورش به پایین ترین سطح خود رسیده است و این کشور دیگر مورد احترام نیست.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا،  به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ؛ وی در مصاحبه با نایجل فاراژ نماینده سابق انگلیس در پارلمان اروپا  این مطلب را بیان کرده است.

ترامپ همچنین در ادامه سیاست های خصومت آمیز خود در قبال چین و  انتشار اخبار جعلی در ادعایی مبهم پیش بینی کرد که چین بعد از پایان بازی های المپیک زمستانی در سال ۲۰۲۰ به تایوان حمله خواهد کرد.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد از وقتی که دوران ریاست جمهوری او به پایان رسیده است رفتارهای پکن در مقابل تایپه تغییر کرده است.

وی گفت: وقتی من رئیس جمهور بودم صحبتی از تایوان در میان نبود و اتفاقاتی که اکنون شاهد هستیم رخ نمی داد.

به نوشته اسپوتنیک،بر خلاف ادعای ترامپ ارتش چین در دوران ریاست جمهوری ترامپ در دو نوبت و هر دو بار در سپتامبر ۲۰۲۰ وارد حریم هوایی تایوان وارد شد.

ترامپ بعد از بیان دیدگاه هایش درباره تغییر رفتار چین سعی در القای این نظر را داشت که پکن به زودی اقدامی نظامی علیه تایپه انجام می دهد

وی گفت: تصور می کنم چین تا بعد از بازی های المپیک صبر می کند و شاید اتفاقی بعد از آن رخ دهد.

بازی های المپیک زمستانی به میزبانی پکن از ۴ تا ۲۰ فوریه (۱۶ بهمن تا ۲ اسفند) برگزار می شود.

ترامپ در ادامه این مصاحبه مدعی شد که بسیاری می گویند در پیش گویی حرفه ای است.

به تازگی نمایندگان کنگره در سفری از پیش اعلام نشده وارد چین تایپه شدند.

چین بطور معمول دیدار سیاستمداران آمریکایی از تایوان را محکوم می‌کند و وزارت خارجه چین هم اعلام کرد که شکایتی رسمی به وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با سفیر اخیر نمایندگان کنگره به سرزمین چین ارسال کرده است. وزارت خارجه تاکید کرده است که "بازی کردن با برگ تایوان" برای آمریکا بازی بازنده است.

نمایندگان کنگره آمریکا همچنین در اقدامی دخالت جویانه در اموز چین، در دیدار با برخی مقامات محلی تایوان، از این جزیره چین به عنوان «یک نیروی خیر» در جهان تمجید کرده و ادعا کردند: تعهد آمریکا به تایوان مستحکم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha