نوش‌آبادی: ارکان نظام مشروعیت خود را از مردم می‌گیرد

تهران- ایرنا- نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: ارکان نظام مشروعیت خود را از مردم می‌گیرد و شأن مسوولان تنها در خدمت‌رسانی به مردم است.

حسین نوش‌آبادی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری پیشوا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت:مردم ولی نعمتان اصلی نظام بوده و تمامی ارکان نظام، مشروعیت خود را از آنان دریافت می‌کنند، اگر امروز مسوولیتی به افراد داده شده فقط به خاطر مردم است و باید بهترین خدمات به آنان ارائه شود.
وی اظهار داشت: امروز فرصتی طلایی در اختیار مسوولان قرار گرفته و حضور استاندار و فرماندار بومی چشم‌انداز و افق روشنی پیش روی دیار ۱۵ خرداد قرار داده که باید به درستی از آن برای حل مشکلات مردم استفاده کرد.
وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد تخصصی با استاندار تهران برای رفع مشکلات دشت ورامین گفت: با توجه به شناخت کامل استاندار تهران از مشکلات منطقه، موضوعاتی نظیر حمل و نقل، مترو، بیمارستان و تأمین آب شرب و کشاوزی مورد بررسی دقیق قرار گرفته که به زودی نتایج آن در توسعه منطقه مشخص می‌شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی افزود: اقتصاد و فرهنگ همچنان جزو موضوعات اساسی و دوبال اساسی توسعه کشور است که باید آن را تقویت کرد.
وی تصریح کرد: مجلس یازدهم از زمان شروع فعالیت خود، به مسائل اساسی و مهم کشور پرداخته ، هر چند که ممکن است آثار و نتایج آن هنوز در سطح کشور نمایان نشده ولی قطعا با تلاش دولت انقلابی، به زودی آثار این تصمیمات در کشور مشاهده خواهد شد.
نوش‌آبادی گفت:برگزاری جلسات نزدیک بین قوا، نوید دهنده آینده‌ای روشن برای آینده کشور است.
وی با گرامیداشت ۱۰ آذر روز مجلس و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدرس گفت: شهید مدرس دیانت را با سیاست عجین و آمیخته کرده و بنا به فرموده امام راحل، نمایندگان مجلس باید با تأسی به رفتار ایشان، ابعاد فکری و شخصیتی این سیاستمدار عالم را تبیین کنند.
نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب و نقشه راهی که ایشان ترسیم کردند، مجلس شورای اسلامی کار خود را بر حمایت عملی و پرهیز از شعارزدگی، تعامل و همکاری با دولت بنا نهاده است.
مهمترین ماموریت دولت ایجاد امید در مردم است
امام جمعه شهرستان پیشوا نیز در این جلسه گفت: مردم از وعده‌ها و قول‌های عمل نشده گلایه دارند و این امر می‌تواند باعث ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه شود.
حجت الاسلام روح الله باقری افزود: امروز یکی از بزرگترین مسوولیت و ماموریت دولت، ایجاد امید در جامعه اسلامی است.
وی با تأکید بر لزوم به کارگیری افراد توانمند در مسوولیت‌های مختلف گفت: مردم از دولت انتظار دارند که دولت، نماد شایسته سالاری باشد و از افرادی برای پذیرش مسوولیت اجرایی کشور استفاده کند که فضیلت و شایستگی داشته باشند.
وی تصریح کرد: مهمترین وظیفه مسوولان، خدمت‌رسانی به مردم است و در این مسیر نباید هیچ خللی و درنگی انجام شود.
مسوولان در تحقق شعار سال گزارش خود را ارائه کنند
دادستان عمومی و انقلاب پیشوا نیز در این جلسه گفت: مدیران ادارات پیشوا در سالی که به نام تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده باید عملکرد خود را در تحقق این شعار ارائه کنند.
مرتضی طهماسبی افزود: با بررسی عملکرد و آسیب‌شناسی و ارائه راهکار مناسب، می‌توان توفیق یک اداره در خدمت رسانی به مردم و تحقق شعار سال را بررسی کرد ولی اگر به این نتیجه رسیدیم  که آسیب، ناشی از ناتوانی مدیر و یا مجموعه وی است، باید با استفاده از راهکارهای قانونی، مشکل را برطرف کرد.
وی تأکید کرد: سالم سازی محیط ادارات، مبارزه با فساد و اشاعه عدل و داد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است که دستگاه‌ها ملزم به رعایت آن هستند.
طهماسبی تصریح کرد: دادستانی پیشوا برای حفظ حقوق بیت‌المال در حوزه اراضی، زمین‌خواری‌ها و تغییر کاربری‌ها ورود کرده و به همه افراد هشدار می‌دهیم که به تکلیف قانونی خود عمل کنند تا از دست‌درازی‌ها به بیت‌المال جلوگیری شود.
وی افزود: پرهیز از موازی‌کاری‌ها، لزوم پاسخ‌گویی مناسب به مردم و دیگر دستگاه‌ها، مدیریت مصرف انرژی و... از مسائل مهمی است که دستگاه‌ها موظف به اجرای آن هستند، همه وظیفه داریم تا با عملکرد مناسب خود، مردم را به آینده امیدوار و اعتماد آنان را تقویت کنیم.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha