۱۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۸
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84563005
۰ نفر

برچسب‌ها

برف، باران و کولاک پدیده‌های غالب در جاده‌های زنجان است

زنجان - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هم اکنون آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین بارانی است و بارش برف همراه با کولاک مقطعی در جاده زنجان - تهم - چورزق جریان دارد.

جواد یوسفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بارش برف و باران در حوزه شهرستان ماهنشان در مسیر نیک پی- به ماهنشان جریان دارد همچنین بارش باران همراه با باد شدید در آزاد راه زنجان - قزوین، زنجان - تبریز، جاده ترانزیت زنجان - میانه و زنجان - خرمدره - ابهر و زنجان - بیجار، خدابنده - همدان ، زنجان - دندی ، زنجان - طارم، سلطانیه - خدابنده ، نیک پی - ماهنشان و زنجان - ارمغانه خانه جریان دارد.
وی یادآوری کرد: در این جاده های ارتباطی علاوه بارش، مه غلیظ نیز دید رانندگان را کاهش داده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: همچنین سطح جاده های ترانزیت زنجان- خرم دره- ابهر و زنجان - میانه لغزنده است.
یوسفی تاکید کرد: رانندگان عبوری از این مسیرها از سرعت و سبقت غیرمجاز در شرایط بارانی و که منجر به کاهش دید می‌شود، به شدت پرهیز کنند تا در لغزندگی سطح جاده ها شاهد حوادث دلخراش نباشیم.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۰ اکیپ راهداری در گردنه کوهستانی و صعب العبور به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی استان امروز زنجان با وزش باد شدید، و در بعدازظهر نیز همراه با بارش برف و باران است.
یوسفی متذکر شد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha