پیشگیری از ابتلا به گونه جدید کرونا با واکسیناسیون امکان‌پذیر است

بروجرد - ایرنا - نایب رییس نظام پزشکی بروجرد گفت: زدن واکسن همراه با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک مانع از ابتلا به گونه جدید ویروس جهش یافته کرونا می‌شود.

دکتر مهدی مهزیاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی" ٱمیکرون"را بسیار خطرناک توصیف کرده ، افزود: در صورتی که افراد تاکنون واکسن کرونا دریافت نکرده اند باید هرچه سریعتر جهت واکسیناسیون کرونا مراجعه کنند تا قبل از انتشار این نوع از کرونا ایمن شده باشند.
 وی‌ اظهار داشت: گونه به شدت جهش یافته ٱمیکرون احتمالا در سطح بین المللی گسترش می یابد و خطر بسیاربالایی از نظر افزایش عفونت  دارد که می تواند عواقب شدیدی در برخی از نقاط جهان داشته باشد.

نایب رئیس نظام پزشکی بروجرد گفت: همه افراد حتی کسانی که واکسن زده اند لازم است اصول بهداشتی  مانند زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی دست ها ،پرهیز از حضور در اجتماعات و را همچنان رعایت کنند.

دکتر مریم کوشکی معاون بهداشت و دبیر ستاد مبارزه با "کرونا" دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز آخرین آمار ابتلا به کرونا تا پایان ۲۴ ساعت گذشته در لرستان را ۱۹۵ هزار و ۹۳۶ نفر اعلام کرده است.
وی بیان کرده تاکنون ۲ هزار و ۶۶۱ نفر در لرستان بر اثر کرونا فوت کرده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha