نیمی از دانش آموزان با نیازهای ویژه قزوین در مدارس عادی تحصیل می‌کنند

قزوین - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: براساس سیاست آموزش و پرورش مبنی بر هدایت دانش آموزان استثنایی به سمت مدارس تلفیقی نیمی از دانش آموزان با نیازهای ویژه قزوین در مدارس عادی تحصیل می‌کنند.

به گزارش ایرنا، حسنعلی اصغری روز پنج شنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی معلولان اظهار داشت: خدمت به تمامی دانش آموزان به ویژه دانش آموزان استثنایی وظیفه ماست و امیدواریم خداوند توفیق این خدمت گذاری را روز به روز افرایش دهد.

وی با بیان اینکه تلاش شده برای دانش آموزان با نیازهای ویژه که برخی از آنها با معلولیت های ذهنی و جسمی همراه هستند خدمات و اقدامات مقتضی انجام شود، افزود: البته همچنان خودمان را در مقابل معلولان بدهکار می دانیم و از اقدامات انجام نشده که بتواند زمینه بهتری را برای زندگی شما فراهم کند، اظهار شرمندگی می کنیم.

این مسوول گفت: تمامی مسوولان باید دست به دست همدیگر بدهند و در آماده سازی فضاهایی شهر ها و ادارات برای خدمت رسانی به معلولان اقدامات لازم را انجام دهند.

اصغری اضافه کرد: سیاست آموزش و پروش این است که دانش آموزان استثنایی تا جایی که امکان دارد به سمت مدارس تلفیقی هدایت شوند، چراکه باید در آینده در جامعه زندگی کنند و این بستر باید از همین الان شروع شوند.

وی اظهار داشت: در تامین نیروی انسانی توجه مربوط به مدارس استثنایی به شدت ویژه بوده و در راستای عدالت آموزشی در ابتدا به مسائل این افراد پرداخته می شود.

۲ هزار و ۲۳۸ دانش آموز با نیازهای ویژه در استان قزوین تحصیل می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha