خبرهای کوتاه از شهرستان های دیر، دشتی ، دیلم و گناوه  استان بوشهر

بوشهر - ایرنا - معرفی شهرداران شهرهای بردخون، آبدان و دوراهک، توزیع ۱۰ تن مرغ منجمد ، افتتاح مجموعه ورزش های ساحلی ، افتتاح کتابخانه روستای سنا و بازدید سرزده از ادارات از خبرهای کوتاه روز پنجشنبه شهرستان های دیر، دشتی، دیلم و گناوه است.

دیر**

فرماندار دیر گفت: با حکم استاندار بوشهر، شهرداران شهرهای بردخون، آبدان و دوراهک این شهرستان معرفی و آغاز به کار کردند.

یونس باربرز روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:مسعود تنگستانی بعنوان شهرداربردخون ،حسین محمدی بعنوان شهردار دوراهک و سید عیسی حسینی به عنوان شهردار آبدان معرفی و آغاز به کار کردند.

وی  یادآورشد: شهرداران با تمام توان و بدون حاشیه و با همدلی با شورای اسلامی شهر به مردم خدمت کنند و روند توسعه شهر را شتاب بخشند.

فرماندار دیر بیان کرد: قبل از این شهرداران شهرهای دیر و بردستان نیز معرفی و آغاز به کار کردند.

وی گفت: شهرداران با تمام توان نسبت به ایجاد درآمد پایدار تلاش نموده و به بودجه و اعتبار دولتی تنها اکتفا نکنند.

باربرز ادامه داد: مسئولان در چارچوب قانون برای خدمت به مردم سبقت بگیرند و با همدلی و تفاهم در رفع مشکلات شهری گام بردارند.

**

 مدیر جهاد کشاورزی دیر استان بوشهر گفت: برای تنظیم بازار و حمایت از اقشار ضعیف جامعه ۱۰ تن مرغ منجمد با قیمت مصوب در این شهرستان توزیع شد.

مهدی امینی روز پنجشنبه به ایرنا اعلام کرد: مرغ منجمد به قیمت هر کیلوگرم ۲۰ هزار تومان به مقدار ۱۰ تن در اختیار همه مرغ فروشی‌های این شهرستان قرار گرفت.

خبرهای کوتاه از شهرستان های دیر، دشتی و دیلم استان بوشهر

وی گفت: همچنین چهارتن تخم مرغ با قیمت هر شانه ۴۲ هزارتومان بین مردم توزیع شد.

مدیر جهاد کشاورزی دیر بیان داشت: چهارتن مرغ منجمد خریداری و به زودی بین مردم دیر توزیع خواهد شد.

وی گفت: در زمان حاضر مرغ در همه مرغ فروشی‌ها در سطح شهر دیر وجود دارد و به مردم عرضه می‌ شود و هیچ کمبودی وجود ندارد.

***

مجموعه ورزش‌های ساحلی دیلم افتتاح شد

گناوه - ایرنا - نخستین مجموعه ورزش‌های ساحلی بندر دیلم استان بوشهر روز پنجشنبه در آیینی با حضور مسئولان و ورزش دوستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا،  شهردار دیلم در این آیین گفت: احداث این مجموعه ورزشی در زمینی به مساحت دوهزار مترمربع در مهر سال جاری آغاز شد که در کم ترین زمان  با تلاش واحدهای داخلی شهرداری و همکاری و حمایت شورای اسلامی شهر ، تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

ایوب ترکزاده افزود: این مجموعه  شامل ۱۵۰۰ مترمربع زمین بازی،  ۵۰۰ مترمربع پیاده روسازی ، سکو تماشاچی و فنس کشی است که با بیش از ۲ میلیارد ریال اعتبار از منابع داخلی شهرداری احداث شده است.

خبرهای کوتاه از شهرستان های دیر، دشتی و دیلم استان بوشهر

امام جمعه و فرماندار دیلم نیز تلاش صادقانه و تعامل و همدلی بین همه ارکان جامعه را رمز و گامی مهم در موفقیت پیشرفت و توسعه  شهرستان در عرصه‌های مختلف قلمداد کرد.

در پایان افتتاحیه این مجموعه، دیدار  دوستانه فوتبال بین دو تیم محلی شهرستان برگزار شد و سپس از پرسنل تلاشگر در این پروژه عمرانی و همچنین از خانواده جوان ورزشکار و مربی با اخلاق مرحوم مهندس سیدسینا مهدوی تجلیل شد.

شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر قرار دارد.

**

بوشهر- ایرنا - کتاب‌خانه عمومی روستای سنا با حضور مسئولین ‌شهرستان دشتی روز پنجشنبه افتتاح شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در این آیین گفت: احداث جاده و طرح هادی و اماکن عمرانی به رفاه و تسهیل حمل و نقل کمک می‌کند ولی اماکن فرهنگی در جهت آسایش روانی و توسعه دانایی موثر است.

حمید زارعی اظهار کرد: احداث کتابخانه عمومی که با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتاب‌خانه‌های عمومی دشتی، انجمن مهر ماندستان پارس، دهیاری و شورای اسلامی روستای سنا افتتاح شده یکی از اقدامات مهم در حوزه فرهنگی است .

وی افزود: یکی از برنامه‌های فرهنگی این اداره توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح روستاهای این ‌شهرستان است.

خبرهای کوتاه از شهرستان های دیر، دشتی و دیلم استان بوشهر


زارعی اظهار امیدواری کرد با افتتاح این کتابخانه، اقشار مختلف این روستا به ویژه کودکان و نوجوانان با کتاب انس و الفت بیشتری بگیرند.

رئیس اداره کتاب‌خانه های عمومی دشتی نیز گفت: کتابخانه  مهم‌ترین پایگاه و مرکز فرهنگی است که در شناسایی استعدادها و ظرفیت‌ها نقش برجسته‌ای را ایفا می‌کند.

محمد احمدی بیان کرد: راه‌اندازی کتابخانه‌های عمومی یکی از اولویت‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتاب‌خانه‌های عمومی دشتی است که در این راستا حمایت ویژه انجام خواهیم داد.

وی اضافه کرد: کتابخانه روستای سنا با زیربنای ۱۷۰ متر مربع و تعداد بیش از یکهزار و ۵۰۰ جلد کتاب با عناوین مختلف افتتاح شد.

گناوه 

گناوه – ایرنا – فرماندار گناوه بازدید سر زده و بدون اطلاع از ادارات و نهادهای این شهرستان باهدف تاکید بر خدمت رسانی به مردم و حفاظت از اموال دولت را در دستور و اولویت کاری خود قرار داده است.

محمدتقی صفری روز پنجشنبه دراین ارتباط  در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهارداشت: بازدید از ادارات از یکی از برنامه های اولویت دار خود قرار داده است و مستمر در طول سال ادامه خواهد یافت.

وی افزود: : تاکنون از چندین اداره به صورت سرزده و از نزدیک بازدید شده است که این برنامه مستمر و شامل همه ادارات  ونهادهای شهرستان خواهد شد.

فرماندارگناوه گفت: در بازدیدهای صورت گرفته  بر نحوه تکریم و احترام و خدمات رسانی صادقانه به مردم ، حفاظت و صیانت از اموال دولت و بیت المال و وظایف هر حوزه اجرایی توصیه جدی و بررسی  و از مراجعه کنندگان نیز درخصوص نحوه خدمات رسانی سئوال می‌شود.

تکریم و معارفه فرماندار سابق و جدید شهرستان گناوه در هفته گذشته با حضور استاندار بوشهر برگزار شد.

در این برنامه محمدتقی صفری به عنوان فرماندار جدید گناوه معرفی و از زحمات غلامرضا مهرجو فرماندار سابق تقدیر شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha