هشدار هواشناسی ادارات خراسان شمالی را به حالت آماده باش درآورد

بجنورد-ایرنا- در پی هشدار نارنجی هواشناسی خراسان شمالی مبنی بر کاهش محسوس دمای هوا و بارش برف، دستگاه های خدمات رسان و اعضای مدیریت بحران در شهرستان های مختلف استان به حالت آماده باش درآمدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اکنون دستگاه های خدمات رسان استان از جمله جمعیت هلال احمر،نیروی انتظامی، آتش نشانی، راهداری و اورژانس برای امدادرسانی به مردم در حادثه های احتمالی به حالت آماده باش درآمدند.

جواد نظری اظهار داشت: نیروهای دستگاه های خدماتی و امدادرسان با تجهیزات کامل و تمهیدات مورد نیاز در نقاط مختلف مستقر شده و برای خدمات رسانی در هرگونه حادثه احتمالی آمادگی لازم را دارند.

وی افزود: با توجه به پیش بینی بارش برف از امروز از مردم استان تقاضا می شود در یکی دو روز آتی از تردد در ارتفاعات و نقاط برفگیر خودداری کنند، همچنین به کوهنوردان توصیه می شود از حضور در عرصه ها و رفتن به کوه خودداری کنند.

نظری اظهار داشت: به مردم توصیه می شود از مسافرت غیرضروری خودداری کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی افزود: مردم در صورت سفر از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کرده و تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.

آمادگی راهداران 

هشدار هواشناسی ادارات خراسان شمالی را به حالت آماده باش درآورد

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی هم از اعلام آمادگی راهداران و استقرار آنان در راهدارخانه های مسیرهای برف گیر خبر داد و از مردم خواست تا از سفرهای غیرضرور در یکی دو روز آتی خودداری کنند.

محمد مشتری اظهار داشت: گروه های راهداری با به کارگیری ۲۳۶ دستگاه ناوگان راهداری آماده خدمات رسانی به مسافران زمستانه هستند.  

وی گفت: ۲۳ راهدارخانه شامل ۱۹ راهدارخانه  ثابت و چهار راهدارخانه سیار در استان در زمستان آماده خدمت رسانی به مسافران است.

وی اظهار داشت: برای خدمات رسانی به مسافران و ارتقای ایمنی تردد جاده ها، ۱۳ هزار و ۵۳۰ تن شن و نمک دپو شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: راهداران در ۱۰ گردنه به طول ۸۶ کیلومتر در محورهای شریانی و اصلی حضور دارند تا نسبت به خدمات رسانی به مسافران زمستانه اقدام کنند.  

خدمات رسانی هلال احمر  در ۲۱ پایگاه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی هم گفت: این جمعیت در ۲۱ پایگاه امداد و نجات برای امداد رسانی به مسافران زمستانه آماده شده است. 

ابوالفضل محبان اظهار داشت: امدادگران در سه پایگاه تخصصی این جمعیت شامل پایگاه هوایی، تیم واکنش سریع و پایگاه کوهستان آماده خدمات رسانی هستند.

وی افزود: در طرح زمستان امسال روزانه ۸۴ نفر امدادگر مشارکت دارند و در طول طرح ۹ هزار و ۶۶۰ نفر خدمات رسانی خواهند کرد. 

هشدار هواشناسی 

اداره کل هواشناسی خراسان شمالی هم نسبت به کاهش محسوس دمای هوا هشدار داده و اعلام کرده است که فعالیت سامانه بارشی در روز جمعه به صورت رگبار و احتمال رعد و برق، بتدریج بارش باران و برف و مه و در ارتفاعات با احتمال کولاک برف و افت دما همراه است.

این سامانه بارشی بیشتر در مناطق مختلف استان بویژه مرکز این خطه را تحت تاثیر قرار می دهد و تا روز شنبه در استان فعال است. 

بر این اساس مردم استان تا صبح یکشنبه هفته آتی کاهش هشت تا ۱۰ درجه ای دما را تجربه می کنند. 

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و سالانه میلیون ها مسافر از آن گذر می کنند.   

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha