۱۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۸
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84562895
۰ نفر

برچسب‌ها

دانش‌آموزان مدرسه استثنایی پاکدشت نمایشگاه گل برپا کردند

تهران- ایرنا- دانش‌آموزان مدرسه استثنایی پاکدشت با کمک خیرّین و با هدف حمایت از معلولان، روز پنجشنبه در روستای گلزار این شهرستان اقدام به برپایی نمایشگاه دائمی گل و گیاه کردند.

رئیس اداره بهزیستی پاکدشت روز پنجشنبه در حاشیه برپایی این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه دائمی با حمایت خیرین و با همت دانش‌آموزان آموزشگاه استثنایی مرجانی در روستای گلزار راه‌اندازی شده است تا دانش‌آموزان استثنایی با فروش گل و گیاه، بخشی از نیازهای خود را تأمین می کنند.
محمود برزگر افزود: آموزشگاه استثنایی مرجانی بر اساس پودمان آموزش و پرورش و با توجه به موقعیت شهرستان در پرورش گل و گیاه، از سال ۷۵ و با کمک خیرین اقدام به احداث یک گلخانه ۱۰۰ مترمربعی کرد تا دانش‌آموزان در این مکان اقدام به پرورش گل و گیاه کنند که با توجه به استقبال انجام شده، سال بعد، ۱۵۰ مترمربع دیگر به فضای این گلخانه افزوده شد.
وی تصریح کرد: این گلخانه برای نخستین بار در کشور ویژه دانش‌آموزان با نیاز ویژه احداث شده است.
وی افزود: پس از تولید گل و گیاه توسط دانش‌آموزان استثنایی، با همکاری مسوولان و برخی از خیرین، نمایشگاهی دائمی در روستای گلزار در اختیار  این افراد قرار گرفت تا با فروش محصولات، بخشی از نیازهای این افراد تأمین و مهمترین هدف بهزیستی در توانمند شدن معلولان محقق شود.
برزگر گفت: بهزیستی پاکدشت از ۱۱ مرکز توانبخشی ویژه معلولان برخوردار است که سه مرکز شبانه روزی و هشت مرکز روزانه خدمات تخصصی حوزه توانبخشی را به معلولان ارائه می‌کند.
وی تأکید کرد:معلولان از توانمندی‌های ویژه‌ای برخوردارند که برپایی این نمایشگاه‌ها می‌تواند ظرفیت آنان را بازگو کرده و جامعه را برای پذیرش معلولان یاری کند.
بیش از ۶ هزار معلول از خدمات بهزیستی برخوردارند.
نمایشگاه گل و گیاه دائمی معلولان در روستای گلزار واقع در بخش مرکزی پاکدشت برپا می‌باشد.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha